Sekretarz stanu USA Marco Rubio w wywiadzie dla CBS mówił o planie A i B na rozwiązanie konfliktu w Ukrainie.

POLECAMY: Jest termin rozmowy Trumpa z Putinem

„Plan A polega na zawieszeniu broni. Konieczne jest przejście do drugiego etapu — planu B, który polega na posadzeniu wszystkich przy stole negocjacyjnym…” – podano w publikacji.

Dodał, że musimy znaleźć sposób, aby ostatecznie zakończyć ten konflikt w taki sposób, aby porozumienie było trwałe i szanowało potrzeby wszystkich.

Rubio zauważył, że plan B jest trudny do zrealizowania, gdy trwają walki.

Specjalny wysłannik prezydenta USA Steve Witkoff powiedział dzień wcześniej, że Putin i Trump mogą zadzwonić w tym tygodniu. Powiedział, że szef Białego Domu oczekuje, że kryzys ukraiński zostanie rozwiązany w ciągu kilku tygodni.

W czwartek wieczorem rosyjski przywódca przyjął w Moskwie specjalnego wysłannika szefa Białego Domu. Jak sprecyzował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, Witkoff przekazał dodatkowe informacje na temat Ukrainy, a Putin ze swojej strony przekazał Trumpowi dane i dodatkowe sygnały.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version