W czwartek tuż po północy policjanci z Leszna (woj. wielkopolskie) zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który jechał „pod prąd” na Rondzie Gronowo. 28-letni obywatel Ukrainy dodatkowo poruszał się samochodem na zaciągniętym hamulcu ręcznym, a z jego auta wydobywał się gęsty biały dym.

Niebezpieczna jazda i 1,7 promila alkoholu

Funkcjonariusze, widząc nieprawidłową jazdę volkswagena, podjęli interwencję. Okazało się, że kierowca nie miał włączonych świateł mijania, a po otwarciu drzwi poczuli silną woń alkoholu. Test trzeźwości wykazał aż 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził również pasażera, a przy sobie nie miał dokumentu prawa jazdy.

Po wytrzeźwieniu 28-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Przestępczość obcokrajowców w Polsce – niepokojące statystyki

Zatrzymanie nietrzeźwego Ukraińca to kolejny przykład naruszeń prawa przez cudzoziemców w Polsce. Według policyjnych danych, w 2024 roku obcokrajowcy stanowili 5% wszystkich podejrzanych o przestępstwa w naszym kraju.

Które narodowości łamią prawo najczęściej?

  1. Ukraińcy9753 zatrzymań
  • 2943 przypadki – jazda po alkoholu
  • 930 kradzieży
  • 461 oszustw
  1. Gruzini1780 zatrzymań
  • 472 kradzieże
  • 334 przypadki jazdy pod wpływem alkoholu
  • 200 przestępstw narkotykowych
  1. Białorusini1122 zatrzymań
  • 178 przypadków prowadzenia po alkoholu
  • 130 kradzieży
  • 59 prób przekupstwa

Policja w 2024 roku zatrzymała łącznie ponad 16 tysięcy obcokrajowców, co pokazuje skalę problemu.

Podsumowanie

Incydent w Lesznie dobitnie pokazuje, jak nieodpowiedzialne zachowania na drodze mogą zagrażać bezpieczeństwu. Nietrzeźwi kierowcy, niezależnie od narodowości, powinni liczyć się z surowością polskiego prawa.


Pijani Ukraińcy na drogach stają się normą w Polsce. Najgorzej w tym wszystkim jest to, że politycy obecnej koalicji jak i ci sprawujący władze przed wyborami bagatelizują temat przestępczości dokonywanej przez Ukraińców, których wpuścili do naszego kraju bez zgodny narodu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version