W piątkowy wieczór, 28 marca 2025 roku, w miejscowości Prusice w powiecie trzebnickim na Dolnym Śląsku, doszło do tragicznego zdarzenia. Funkcjonariusz Służby Więziennej, Adam Sz., posiadający dwie sztuki broni palnej, otworzył ogień do domowników. W wyniku tego incydentu zginęły dwie osoby: jego teściowa oraz dziecko.
Na miejscu zdarzenia interweniowały liczne jednostki ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Reanimowane były drugie dziecko oraz sam sprawca.
Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Karolina Stocka-Mycek, potwierdziła, że Adam Sz. pracował w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Na miejscu prowadzone są czynności przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy.
Śledztwo jest w toku, a służby dochodzeniowe starają się ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
- Debata Prezydencka 2025 w TV Republika! Prawda o płciach i Euro ujawniona!Wieczór 14 kwietnia 2025 roku na długo zapisze się w annałach polskiej polityki, choć niekoniecznie złotymi zgłoskami. Telewizja Republika podjęła próbę zorganizowania starcia tytanów przed zbliżającymi
- Tra „debata” wyborcza w antenie pisowskiej propagandy zwanej TV RepublikaW piątek (11 kwietnia) TV Republika świętowała ogromny sukces, stając się najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce – nie tylko wśród kanałów informacyjnych. Czy w poniedziałek
- TVN zawiesza dziennikarza po zatrzymaniu przez CBA! Mateusz W. aresztowany w związku ze sprawą korupcyjnąW mediach zawrzało po informacji o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) dziennikarza TVN24 i TVN24 BiS, Mateusza W. Śledztwo dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,