W piątek (11 kwietnia) TV Republika świętowała ogromny sukces, stając się najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce – nie tylko wśród kanałów informacyjnych. Czy w poniedziałek (14 kwietnia) udało się powtórzyć ten wynik? Od godziny 20:00 na antenie stacji trwała kolejna „debata prezydencka”, która przyciągnęła uwagę widzów.
POLECAMY: TV Republika organizuje kolejną debatę prezydencką. Transmisja już o 20.00
Kto stanął w szranki, a kto odmówił udziału?
Tym razem w debacie zabrakło Magdaleny Biejat oraz Rafała Trzaskowskiego. Biejat, podobnie jak wcześniej, zrezygnowała z udziału, oskarżając stację o „nietolerancję” i twierdząc, że nie chce „uwiarygodniać TV Republiki”. Z kolei Trzaskowski nie pojawił się osobiście, ale jego słowa… przytoczył jeden z uczestników.
W debacie wzięli udział:
- Karol Nawrocki (kandydat obywatelski, popierany przez PiS z przeszłością byłego alfonsa)
- Sławomir Mentzen (Konfederacja)
- Szymon Hołownia (Trzecia Droga)
- Adrian Zandberg (Partia Razem)
- Grzegorz Braun (Konfederacja Korony Polskiej)
- Marek Jakubiak (Wolni Republikanie)
- Joanna Senyszyn (bezpartyjna)
- Krzysztof Stanowski (bezpartyjny)
- Artur Bartoszewicz (bezpartyjny)
Nie ma Trzaskowskiego, ale skutecznie jego brednie cytuje Stanowski:
Krzysztof Jakub Stanowski odpowiada na pytanie dot. bezpieczeństwa kraju.
— OficjalneZero (@OficjalneZero) April 14, 2025
Jego odpowiedź była zaskakująca!
Nawiązuje on do książki "Rafał". Posłuchajcie. ⤵️ pic.twitter.com/S6PzyupNjN
Tematy debaty i najgorętsze pytanie widzów
Debata podzielona była na bloki tematyczne: Bezpieczeństwo, Gospodarka, Służba zdrowia i Polityka międzynarodowa. Całość trwała około półtorej godziny, a widzowie mieli możliwość wyboru jednego pytania, które zostanie zadane kandydatom.
W finałowej rundzie głosowania znalazły się cztery propozycje:
- Jakie działanie powinien podjąć prezydent w sprawie odsyłania migrantów z Niemiec do Polski?
- Czy wprowadzenie w Polsce paktu migracyjnego oraz Zielonego Ładu powinno nastąpić dopiero wówczas, gdy większość obywateli udzieli na to zgody w referendum?
- Jakie zmiany w ordynacji wyborczej i prawie referendalnym byłyby korzystne dla większego udziału obywateli w życiu publicznym?
- Ile jest płci?
I to właśnie ostatnie pytanie wygrało, zdobywając 41,5% głosów spośród 6600 uczestników ankiety. Stało się jednym z kluczowych wątków debaty, wywołując burzliwą dyskusję wśród kandydatów.
Czy TV Republika utrzymała lidera oglądalności?
Po piątkowym triumfie stacja znów postawiła na mocne nazwiska i kontrowersyjne tematy, które przyciągają widzów. Czy tym razem również udało się pokonać konkurencję? Wyniki oglądalności z pewnością będą ciekawym wskaźnikiem nastrojów społecznych przed zbliżającymi się wyborami.
Czekamy na Wasze komentarze – co sądzicie o przebiegu debaty i wyborze pytań przez widzów?
- UE odcina polski przemysł zbrojeniowy od funduszy unijnychParlament Europejski przyjął projekt programu EDIP, który może znacząco ograniczyć dostęp polskiego przemysłu zbrojeniowego do unijnych funduszy. Choć umowa nie jest jeszcze wiążąca, w najbliższych tygodniach
- Ceny paliw w Polsce w dół – czy to początek większej obniżki?Pod koniec kwietnia ceny paliw mogą spaść o kolejne 4-5 gr za litr – prognozują analitycy firmy Reflex. To efekt niższych cen ropy naftowej oraz umocnienia
- Największy bank w Polsce ogłosił nowe limity przelewówOd 6 maja 2025 roku klienci PKO Banku Polskiego korzystający z serwisu iPKO muszą przygotować się na istotne zmiany. Największy bank w kraju, obsługujący ponad 12