W sobotni wieczór (29 marca) doszło do niepokojącego incydentu w Tarnowskich Górach (woj. śląskie). 25-letni obywatel Gruzji zaatakował ostrym narzędziem 41-letniego mieszkańca miasta. Ofiara z obrażeniami trafiła do szpitala, a sprawca został zatrzymany przez policję. Warto w tym miejscu dodać, że gdy przestępstwo popełniają Gruzini policja nie ma oporu z podaniem danych sprawcy jak w przypadku najeźdźców z Ukrainy.

POLECAMY: Były oficer CBŚP: Gruzińskie gangi działające w Polsce są bezwzględne i nie mają żadnych hamulców

Atak nożownika w Tarnowskich Górach – jak doszło do zdarzenia?

Policjanci zostali wezwani na ulicę Armii Krajowej w Tarnowskich Górach, gdzie doszło do awantury między dwoma mężczyznami. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli poszkodowanego, który poinformował, że został zaatakowany przez swojego znajomego.

POLECAMY: TVN i TVP oraz policja ukrywał narodowość ukraińskiego przestępcy, który dopuścił się śmiertelnego pobicia 45 lata pod sklepem

„Przed godziną 21.00 tarnogórscy wywiadowcy namierzyli i zatrzymali 25-letniego obywatela Gruzji w miejscu jego zamieszkania na terenie Tarnowskich Gór, podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Obecnie trwają czynności z zatrzymanym, a sprawą zajmują się tarnogórscy kryminalni, którzy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia” – przekazał podkom. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji, portalowi Tarnogorski.info.

Statystyki przestępczości obcokrajowców w Polsce – Gruzini na drugim miejscu

Z danych policji wynika, że w 2024 roku zatrzymano w Polsce ponad 16 tysięcy obcokrajowców. Najczęściej łamią prawo Ukraińcy (9753 zatrzymania), jednak na drugim miejscu znaleźli się właśnie Gruzini.

W przypadku obywateli Gruzji odnotowano 1780 przestępstw, w tym:

  • 472 kradzieże,
  • 334 przypadki jazdy pod wpływem alkoholu,
  • 200 zatrzymań za posiadanie narkotyków.

Trzecie miejsce zajmują Białorusini (1122 zatrzymania), a wśród ich wykroczeń dominują: prowadzenie pojazdów po alkoholu (178 przypadków), kradzieże (130) oraz przekupstwo (59).

Czy Polska jest bezpieczna?

Choć większość obcokrajowców przestrzega prawa, rosnąca liczba incydentów z ich udziałem skłania do refleksji nad skutecznością kontroli migracyjnych. Policja zapewnia, że monitoruje sytuację i reaguje na każde zgłoszenie.

Jesteśmy najbardziej rzetelnymi mediami w Polsce – dbamy o aktualne i sprawdzone informacje.


Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version