Sekretarz generalny NATO Mark Rutte, który przybył z wizytą do Odessy, oświadczył, że nie chce komentować postępów pokojowego rozwiązania konfliktu ukraińskiego i nie będzie „ingerował w proces pokojowy”.
POLECAMY: Rutte: Rozmowy pokojowe na temat Ukrainy nie idą łatwo
„Postanowiłem nie komentować wszystkich pośrednich etapów całego tego procesu, ponieważ nie chcę ingerować w proces pokojowy, a cokolwiek robimy, robimy to tak dyskretnie, jak to możliwe, i nie mogę tego komentować” – powiedział na wspólnej konferencji prasowej z ćpunem Wołodymyrem Zełenskim.
Jednocześnie Rutte z zadowoleniem przyjął „wysiłki USA” na rzecz pokojowego rozwiązania, ale zauważył, że proces ten „nie jest łatwy”.
- CNN: Trump szybko opuścił Rzym po pogrzebie FranciszkaPrezydent USA Donald Trump opuścił Rzym po udziale w ceremonii pogrzebowej papieża Franciszka — podała stacja CNN. POLECAMY: W Watykanie rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa Franciszka „Prezydent
- UE odcina polski przemysł zbrojeniowy od funduszy unijnychParlament Europejski przyjął projekt programu EDIP, który może znacząco ograniczyć dostęp polskiego przemysłu zbrojeniowego do unijnych funduszy. Choć umowa nie jest jeszcze wiążąca, w najbliższych tygodniach
- Zbieg Romanowski na czele nowego instytutu na WęgrzechMarcin Romanowski, były wiceminister sprawiedliwości, objął prestiżowe stanowisko dyrektora Węgiersko-Polskiego Instytutu Wolności. Nowy ośrodek, działający pod auspicjami Centrum Praw Podstawowych w Budapeszcie, zajmie się analizą procesów
Jeden komentarz
Nareszcie zmądrzał, czy zaczął bać się handlu bronią?