Wiceminister pandemicznego resortu Waldemar Kraska na antenie Polsat News powiedział, że wszyscy pacjenci z COVID-19, którzy zmarli ostatniej doby, to osoby powyżej 60. roku życia. – Śmiem twierdzić, że jeżeli miałyby szybszy kontakt z lekarzem POZ, lekarz osobiście zbadałby je, być może szybciej trafiłyby do szpitala i być może walki z koronawirusem by nie przegrały – dodał.

W minionym tygodniu Morawiecki i Naczelnik Niedzielski zapowiedzieli m.in. bezpłatne testy antygenowe w aptekach pod kątem COVID-19 bez wcześniejszego skierowania, zwiększenie dostępności do lekarzy dla zakażonych osób powyżej 60. roku życia i rozbudowę bazy łóżkowej. Osoby powyżej 60 lat, lekarz POZ ma zbadać w ciągu 48 godzin od stwierdzenia zakażenia.

POLECAMY:

Kraska zdradza jaki cel ma chęć wprowadzenia paszportów sanitarnych i ustawy o segregacji sanitarnej

– Osoby powyżej 60. roku życia, które będą miały dodatni wynik testu to dodatkowe obciążenie dla lekarzy POZ, ale jeśli spojrzymy na dzisiejszy wynik – zmarło 25 osób to 100 proc. z nich było powyżej 60. roku życia – wskazał w Polsat News Kraska.

– Śmiem twierdzić, że jeżeli (te osoby) miałyby szybszy kontakt z lekarzem POZ, lekarz osobiście zbadałby je, być może szybciej trafiłyby do szpitala i być może walki z koronawirusem by nie przegrały – dodał. Zaznaczył, że pacjent będzie mógł dotrzeć do przychodni lub skorzystać z pomocy w domu. – Główny cel, jaki nam przyświeca, jest taki, by osób, które przegrywają walkę z koronawirusem było jak najmniej – podkreślił Kraska.

Szczepienia dzieci i młodzieży

Pytany o szczepienie dzieci i młodzieży przeciw COVID-19, wiceminister podał, że zaszczepiono 702 tys. dzieci między 5. a 11. rokiem życia oraz ponad milion uczniów w wieku 12-18 lat. – Nie są to takie liczby, jakie byśmy chcieli wyszczepienia populacji, ale najbliższe dni także spowodują, że młodych zaszczepionych osób będzie coraz więcej – ocenił.

Kraska był też pytany o zapowiedź skrócenia kwarantanny do siedmiu dni. – Każda fala pandemii jest inna, piąta jest zupełnie inna niż poprzednie. (…) W fali, którą widzimy, jest wersja omikron, która jest zdecydowanie bardziej zakaźna, a okres zakaźności jest zdecydowanie krótszy – około pięciu dni. Dlatego skróciliśmy okres kwarantanny do siedmiu dni, zostawiając dwudniowy bufor bezpieczeństwa – powiedział.

– To także wynika z tego (…), że bardzo dużo osób jest teraz niestety w kwarantannie. To może powodować perturbacje gospodarcze. Dlatego chcemy kwarantannę skrócić, żeby było w niej jak najmniej osób, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo, że po wyjściu z niej osoba nie będzie zakażała innych – dodał.

Przeczytaj również:

Co Duda zrobi w sprawie ustawy o segregacji sanitarnej? Rąbka tajemnicy uchyla szef gabinetu prezydenta

Wspomóż naszą walkę o wolność poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.
Porada prawna indywidualna jest udzielana jeśli temat nie jest przez nas poruszony na BLOGU.

Na zlecenie indywidualne (płatne) klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Informujemy ponadto, że Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527, 222668618.

Jeśli uważacie Państwo, że nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

  1. Kontakt z lekarzem nie wystarczy – on jeszcze musi być w stanie coś przypisać. Brak dopuszczenia w Polsce tanich generycznych leków np. iwermektyny – masowo produkowanych, dostępnych na światowych rynkach – oznacza, że wczesne leczenie nie odbędzie się, bo nie ma czym (nowe opatentowane leki mają ograniczony dostęp, dopiero się rozkręca produkja, no i są bardzo drogie drogie).
    Jeżeli chodzi o to co pomaga na Covid, to wydaje się, że wybór jest bardzo szeroki – dużo różnorodnych leków, witamin, czy nawet schudnięcie.

    To niedopuszczenie to także błąd polityczny – jakby postawili na wczesne leczenie to nie byłyby nawet teoretycznie potrzebne restrykcje, zamknięcia itp. Inflacja byłaby niższa, bo nie trzeba by było dodrukowywać pieniądza na rekopensaty covidowe.

  2. Cyt. „dzisiejszy wynik – zmarło 25 osób to 100 proc. z nich było powyżej 60. roku życia – wskazał w Polsat News Kraska”. Panie Kraska,również 99% ludzi umierających z przyczyn naturalnych jest po 60-tce…a po 80-tce to już 100%.Panie Kraska , prawie nikt nie dożyje 120-tki i nie ma to nic wspólnego z żadnym wirusem.

Napisz Komentarz

Exit mobile version