Szwajcaria stała się dziesiątym krajem europejskim, w którym potwierdzono przypadki małpiej ospy.

W niedzielę Izrael również potwierdził przypadek choroby, zwiększając całkowitą liczbę krajów na świecie do 14.

Oba kraje powiedziały, że zidentyfikowały jedną zarażoną osobę, która niedawno podróżowała, ale Izrael powiedział, że prowadzi dochodzenie w innych podejrzanych przypadkach.

Po pierwszym wykryciu epidemii w Wielkiej Brytanii wirus zaczął rozprzestrzeniać się w całej Europie – przypadki zostały potwierdzone przez organy ds. zdrowia w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Belgii, Francji, Holandii, Włoszech i Szwecji.

Ponad 80 przypadków zostało potwierdzonych w ostatnich epidemiach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

Małpia ospa występuje najczęściej na odległych obszarach Afryki Środkowej i Zachodniej.

Według brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia choroba trwa zwykle kilka tygodni.

W piątek WHO poinformowała, że ​​ostatnie epidemie były nieoczekiwane, ponieważ wystąpiły w krajach, w których choroba nie jest endemiczna. Nie jest jeszcze jasne, dlaczego tak się dzieje.

Jedną z możliwych opcji jest to, że wirus zmutował w jakiś sposób, chociaż obecnie niewiele jest dowodów sugerujących, że jest to nowy szczep.

Inna opcja – wirus był w sprzyjających warunkach do reprodukcji i rozprzestrzeniania się.

Ponadto ospa małp może się teraz rozprzestrzeniać łatwiej niż w przeszłości, kiedy powszechnie stosowano szczepionkę przeciw ospie prawdziwej.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version