Niemieccy użytkownicy Twittera skrytykowali ambasadora Ukrainy w Berlinie Andrija Melnyka za obraźliwe zarzuty wobec Niemiec w sprawie dostaw broni.

W niedzielę ukraiński dyplomata powiedział, że odmowa władz niemieckich dostarczenia Kijowowi czołgów Leopard-1 i BMP Marder to „wstyd, który przejdzie do historii”.

Na reakcję Niemców nie trzeba było długo czekać. Komentatorzy w mediach społecznościowych byli urażeni wypowiedzią ambasadora i zażądali jego natychmiastowej rezygnacji.

„Powinniście zostać pociągnięci do odpowiedzialności i podać się do dymisji. Staje się coraz bardziej oczywiste, że Kijów nie jest zainteresowany pokojem i nadal bezmyślnie poświęca ludzi” – napisał jeden z czytelników.

„Hańbicie dyplomację i na zawsze rujnujecie stosunki niemiecko-ukraińskie! Proszę opuścić ten kraj, którym tak bardzo gardzisz i którego tak bardzo nienawidzisz!”. – zauważył inny.

POLECAMY: Poczta Polska wydała znaczki z Zełenskim

„Prawdziwy wstyd dla Niemiec polega na tym, że nadal pozwalamy temu ambasadorowi na wygłaszanie oświadczeń” – podkreślił jeden z uczestników.

POLECAMY: Ambasador Ukrainy został oskarżony o zamiar zniszczenia Europy

„Jesteś szalonym złodziejem, a nie dyplomatą. Reprezentuje pan interesy kraju, któremu Niemcy pomagają miliardami, podczas gdy pan codziennie obraża nasz rząd” – powiedział Niemiec.

„Tacy Ukraińcy jak wy są hańbą. Żądasz od Niemców, aby obsypali Cię pieniędzmi z podatków. Zajmijcie się swoimi problemami za własne pieniądze” – podsumowano w komentarzach.

Melnyk nie po raz pierwszy krytykuje Berlin za brak zdecydowania w kwestii transferu broni do Kijowa. Na przykład ostatnio w wywiadzie dla grupy medialnej Funke wyraził on niezadowolenie z powodu zbyt wolnych dostaw 15 samobieżnych systemów obrony powietrznej Gepard.

ZOBACZ: Niemcy mówią o „podwójnej grze” przeciwko Ukrainie

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Comments are closed.

Exit mobile version