Prezydent Andrzej Duda odwołał celebrytę z Pacanowa Michała Cieślaka ze składu rządu – wynika z postanowienia prezydenta opublikowanego w Monitorze Polskim. Cieślak pełnił funkcję ministra ds. samorządów. Jego odwołanie ma związek z incydentem na poczcie w Pacanowie. Tydzień wcześniej Cieślak sam ogłosił, że „kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy”, podaje się do dymisji.
Michał Cieślak oficjalnie stracił stanowisko. W Monitorze Polskim opublikowano postanowienie prezydenta z 15 czerwca, zgodnie z którym prezydent – na wniosek prezesa Rady Ministrów – odwołał Michała Cieślaka ze składu rządu. Cieślak pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów, a jego odwołanie ma związek z aferą na poczcie w Pacanowie.
O sprawie donosiciela z Pacanowa pisaliśmy na naszym portalu kilka dni wcześniej. Cieślak, poseł wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS, a obecnie członek Partii Republikańskiej, z powodu awizacji przesyłki zmuszony był pójść na pocztę w Pacanowie (woj. świętokrzyskie), aby odebrać listy. Naczelniczka tamtejszego punktu, która skojarzyła donosiciela, postanowiła poskarżyć się mu na drożyznę. Chwilę później naczelniczka z Pacanowa została wezwana na dywanik. – Usłyszała, że zostanie zwolniona. Poczta Polska wówczas przyznała, że skarga ministerialna na naczelniczkę wpłynęła i była wyjaśniana.
POLECAMY: Cieślak podał się do dymisji po aferze z naczelniczką poczty w Pacanowie
Dzień po ujawnieniu sprawy w mediach Michał Cieślak na Twitterze poinformował, że po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, „kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy”, podjął decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w KPRM. Partia Republikańska na miejsce Cieślaka zarekomendowała Włodzimierza Tomaszewskiego.