Psychoza covidowa w Chinach nie ustaje. Zgodnie z nakazem lokalnych władz w mieście Xiamen na wschodnim wybrzeżu Chin »testom« na koronawirusa poddawani są nie tylko rybacy wracający z połowu, ale również złowione przez nich ryby i owoce morza – podały w czwartek chińskie media.

Celem dyrektywy władz dzielnicy Jimei w Xiamenie jest „zbudowanie silnej linii obrony przed pandemią na morzu oraz stanowcze zapobieganie przywleczeniu jej poprzez morze” – poinformował na swoim kanale społecznościowym portal Guanchazhe, załączając zdjęcia z badań ryb.

„Nieważne, czy jesteś stary czy młody, czy jesteś krewetką czy rybą – nie uciekniesz przed chińską polityką >>zero Covid<< i testami PCR” – ironizuje obserwatorka trendów społecznych w Chinach Manya Koetse, odnosząc się do utrzymywanych przez chińskie władze surowych przepisów covidowych i regularnych, masowych testów w chińskich miastach.

Zgodnie z przepisami w dzielnicy Jimei rybacy muszą przechodzić badania PCR na koronawirusa każdego dnia. »Testom« poddawani są dodatkowo, gdy wracają z połowu na ląd. Wówczas zgodnie z zasadą badania „ludzi i towarów” testuje się również złowione przez nich ryby. Władze uzasadniły konieczność tych badań przypadkami nielegalnego handlu z załogami zagranicznych statków na morzu, co według urzędników doprowadziło do przywleczenia koronawirusa do Chin.

POLECAMY: Horban i reszta elity zajmującej się propagandą C19 przyznają, że testy dawały wyniki fałszywie dodatnie

Większość krajów świata złagodziła przepisy po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale Chiny obstają przy strategii „zero Covid” i dążą do całkowitej eliminacji wirusa. Utrzymują surowe restrykcje na granicach i stanowczo reagują nawet na stosunkowo niewielkie ogniska zakażeń, wprowadzając lockdowny, takie jak ten, który obowiązywał w Szanghaju przez dwa miesiące do początku czerwca.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version