Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie odwołuje zabiegi. Powodem odwołania zabiegów „choroba” 14 pielęgniarek z bloku przy ul. Roentgena zwolnienia lekarskie – mówi rzecznik prasowy szpitala Mariusz Gierej.

W poniedziałek – 5 września – Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie został zmuszony do odwołania zabiegów na bloku operacyjnym. Ponad połowa pielęgniarek instrumentariuszek przedstawiła zwolnienia lekarskie.

POLECAMY: Polska dobrym sponsorem Ukrainy. Żona prezydenta Dudy przekazała szpitalowi we Lwowie nowy rezonans magnetyczny

„14 pielęgniarek z bloku przy ul. Roentgena złożyło zwolnienia lekarskie. Jest to bardzo wąska specjalizacja, dlatego część zabiegów, które można przenieść, próbujemy przesunąć, pozostałe musimy odwołać, o czym informujemy pacjentów” – mówi Mariusz Gierej, rzecznik szpitala.

ZOBACZ: Szpitale alarmują: Nasza praca jest zagrożona. Jeśli nie będzie reakcji rządu będziemy zamykać placówki

Gierej podkreśla jednocześnie, że problem ten dotyczy bloku operacyjnego mieszczącego się przy ul. Roentgena.

– Mamy dwa bloki. Ten drugi, przy ul. Wawelskiej, funkcjonuje normalnie – tłumaczy Gierej.

Nieoficjalnie mówi się, że pielęgniarki protestują przeciwko braku należnych im podwyżek, które gwarantuje przyjęta 1 lipca ustawa o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Tymczasem szpital w mediach społecznościowych ogłosił, że poszukuje nowych pielęgniarek.

Z falą protestów pielęgniarek przeciwko braku podwyżek zmagają się lub zmagały również inne szpitale na terenie Polski.

Obecnie protesty były się między innymi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W pierwszym szpitalu kilkadziesiąt pielęgniarek instrumentariuszek i anestezjologicznych na „L4” również musiał na kilka dni wstrzymać przyjęcia pacjentów na planowane zabiegi. W drugim szpitalu pielęgniarki na dwie godziny odeszły od łóżek.

Do protestu w formie zwolnienia lekarskiego doszło również w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie gdyż dyrekcja nie uznaje im tytułu magistra.

Natomiast w  Sanoku wybuchła iska i jak tak dalej będzie, roznieci pożar w całym kraju. Bo to co dzieje się tutaj, dzieje się w większości rejonów Polski – przestrzegała wówczas Ewelina Machnica, przewodnicząca OZZPiP Regionu Podkarpackiego.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

  1. Może zamiast podwyżki szpital powinien zaproponować lekarzom, pielęgniarkom im i ich rodzinom dożywotni abonament na szpryce które tak ochoczo rozdawali.

Napisz Komentarz

Exit mobile version