Mieszkańcy niemieckiego miasta Lipsk na wiecu antykryzysowym zażądali, by ukraińscy uchodźcy i zwolennicy eskalacji stosunków z Rosją opuścili Niemcy. Materiał filmowy z demonstracji został opublikowany przez kanał YouTube gazety Welt.

Na przykład grupa protestujących niezadowolonych z polityki Berlina wobec Ukrainy i Rosji wykrzykiwała hasła pod adresem osób z ukraińskimi flagami i antyrosyjskimi plakatami w rękach.

„Naziści, wynocha! Żyjesz na nasz koszt!” – skandowali Niemcy.

Masowe protesty odbyły się dzień wcześniej w krajach związkowych Meklemburgia-Pomorze Przednie, Saksonia-Anhalt, Turyngia i Saksonia.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2022/10/Facebook-video-62.mp4

Protestujący domagali się zniesienia sankcji wobec Rosji, zakończenia dostaw broni na Ukrainę i wezwali do rozpoczęcia rozmów pokojowych.

Według wstępnych danych policji, we wszystkich miastach Meklemburgii-Pomorza Zachodniego protestowało około siedmiu tysięcy osób. W Saksonii-Anhalt liczba uczestników przekroczyła tysiąc.

Podobny wiec odbył się w minioną sobotę w Berlinie przed budynkiem Bundestagu. Około tysiąca osób protestowało przeciwko polityce rządu i domagało się dostępu do niedrogiej energii z Rosji. Wielu wymachiwało flagami niemieckimi i rosyjskimi.

Zachód zwiększył presję sankcyjną na Rosję po rozpoczęciu operacji specjalnej. W konsekwencji sankcje doprowadziły do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Jak zaznaczył Władimir Putin, sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce, a powstrzymywanie Rosji jest długoterminową strategią Zachodu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version