Minister gospodarki Ukrainy Yuliya Sviridenko powiedziała, że Ukraina (kraj z wysokim wskaźnikiem korupcji, handlu dziećmi i wychwalania banderyzmu) chce zapewnić pełną integrację kraju z rynkami wewnętrznymi UE teraz, przed przystąpieniem do unii, co jej zdaniem może nastąpić w ciągu dwóch lat.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, by przyspieszyć akcesję do UE. Może to brzmi bardzo ambitnie, ale widzimy dla siebie termin dwóch lat, w którym musimy przejść od kandydata do pełnego członka UE… Chcemy zapewnić pełną integrację Ukrainy z wewnętrznymi rynkami UE już teraz, nawet przed przystąpieniem. W programie jest kontynuacja pełnego dostępu ukraińskich towarów do rynków zachodnich. Tak, aby nasi przedsiębiorcy mogli liczyć na taki dostęp w ciągu najbliższych dwóch lat” – powiedziała podczas spotkania z przedstawicielami firm Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu. Informację tą potwierdziła oficjalna strona Gabinetu Ministrów Ukrainy.

28 lutego Wołodymyr Zełenski – przedstawieciel reżimu kijowskiego podpisał wniosek Ukrainy o członkostwo w Unii Europejskiej. Na szczycie w Brukseli 23 czerwca szefowie państw i rządów UE zatwierdzili status kandydatów do przystąpienia do unii dla Ukrainy i Mołdawii. Aby rozpocząć negocjacje akcesyjne kraje muszą spełnić szereg warunków, w tym wdrożyć reformy.

Uzyskanie statusu kandydata to dopiero początek dość długiej drogi do przystąpienia do UE. Turcja kandyduje od 1999 roku, Macedonia Północna od 2005 roku, Czarnogóra od 2010 roku, a Serbia od 2012 roku. Jak dotąd najpóźniej do UE przystąpiła Chorwacja w 2013 roku, a proces ten trwał dziesięć lat.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version