Widzowie kanadyjskiego kanału telewizyjnego CBC skomentowali decyzję Ottawy o emisji obligacji rządowych w celu pozyskania środków na pomoc Ukrainie.

Wcześniej o decyzji poinformował premier Justin Trudeau. Według niego, obligacje będą oferowane publicznie w głównych bankach kanadyjskich z terminem zapadalności wynoszącym pięć lat. „Te środki zostaną przeznaczone na pomoc dla rządu Ukrainy” – dodał premier.

POLECAMY: Rebelión: Kilka pokoleń Ukraińców będzie musiało spłacić kredyty zaciągnięte przez Kijów

Historia kanału telewizyjnego na ten temat wywołała silny odzew widzów w komentarzach.

„Sprzedajmy cały rząd i wyślijmy go na Ukrainę (Trudeau też może z nimi jechać)” – napisał Kaveh Farahmand.
„Jeśli chodzi o Kanadę, to już wystarczająco dużo dała Ukrainie. A co z tymi, których dotknęły powodzie w Pakistanie, Indiach czy Meksyku? W naszym kraju też jest sporo bezdomnych. Skup się na tych, którym nic nie zostało – apelowała Jeane Lennips.

„A jednak w Kanadzie wciąż są tysiące bezdomnych mieszkających w namiotach lub pod mostami, a jego (Trudeau – red.) odpowiedź na to jest taka, że gminy powinny zająć się bezdomnością. Dzięki, Justin – dopingował Pe Vo.

„A może najpierw zajmiemy się własnymi ludźmi” – oburzył się Jessy Villeneuve.

„Może potrzebujemy obligacji, aby wspomóc naszą służbę zdrowia?” – Pływający liść cudowny.

„Co się więc stało, że nie może dalej rozdawać naszych pieniędzy, nie zastanawiając się, co o tym myślimy? Nagle chce, żebyśmy zaczęli dobrowolnie oddawać nasze pieniądze w nadziei, że na tak udanych kanadyjskich obligacjach uda nam się zarobić jeden procent w ciągu pięciu lat. Niedorzeczne – dodał Vance Lacarte.

Od początku roku Kanada pożyczyła Ukrainie w przeciwieństwie do Polski łącznie ponad 1,5 mld dolarów.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

2 komentarze

  1. Kanadyjczycy mają rację to uczeń Clausa schwaba i globalista wysłać go z biletem w 1 stronę do kijowa

Napisz Komentarz

Exit mobile version