Badania nad biotechnologiami i ich rozwój „będą priorytetem nowego unijnego funduszu na rzecz suwerenności zdrowotnej”. Powiedziała o tym przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przemawiając w przesłaniu wideo na konferencji pierwszego roku Hery, unijnego organu ds. sytuacji zagrożenia zdrowia.

POLECAMY: Prokuratura europejska rozpoczyna śledztwo ws. zakupu przez UE szczepionek przeciw Covid-19

„Preparat covidowe zwane szczepionkami z technologią mRna” – powiedziała von der Leyen nie pojawiły się znikąd, ale z długoterminowych inwestycji i pracy naukowców na przestrzeni lat; UE inwestuje w technologię mRna od 2010roku”. Właśnie na podstawie tych doświadczeń – dodał – rozwój biotechnologii „jest naszym priorytetem”.

POLECAMY: Ursula von der Leyen w tarapatach w związku z postępowaniem Prokuratury w sprawie »szczepionek«

„Musimy być ostrożni i być przygotowani” na kolejny kryzys zdrowotny. Powiedziała tym przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przemawiając w wiadomości wideo na konferencji pierwszego roku istnienia Hery, unijnego organu ds. sytuacji zagrożenia zdrowia.

„Kolejne zagrożenia – wskazała von der Leyen – to trzy: oporność na antybiotyki, patogeny o wysokim potencjale pandemicznym oraz zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne
i nuklearne”. To właśnie te, ponownie podkreśliła przewodnicząca Komisji, są priorytetami „działań UE w sprawie transgranicznych zagrożeń zdrowia”.

POLECAMY: EctoLife: Ujawniono koncepcję pierwszego na świecie zakładu ze sztuczną macicą

Hera ogłosiła również, że „rozpoczęła nowe partnerstwo o wartości 15 milionów euro ze Światową Organizacją Zdrowia w celu wzmocnienia globalnych zdolności medycznych środków zaradczych oraz zwiększenia gotowości i reagowania na sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem”. Stwierdził komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version