Państwa zachodnie nie powinny opierać swoich strategii tylko na interesach Ukrainy – pisze dziennikarz Nicholas Busse dla niemieckiej gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung.

„Nie jest zaskakujące, że po czołgach Ukraina zaczęła domagać się od Zachodu samolotów bojowych. Ale najpierw sojusznicy kijowskiego reżimu powinni poczekać i zobaczyć, jaki efekt na polu walki przyniosą otrzymane przez niego wozy bojowe” – napisano w publikacji.

Autor zwrócił też uwagę, że prezydent USA, mówiąc o dostawach czołgów Abrams dla sił zbrojnych, apelował, by nie postrzegać tego kroku jako zagrożenia dla Rosji. To pokazuje, że wahanie Bidena miało nie tylko przyczyny techniczne i logistyczne – powiedział Busse.

W środę Biały Dom obiecał wysłać na Ukrainę trzy tuziny czołgów Abrams, zaznaczając, że proces ten potrwa wiele miesięcy. Tego samego dnia rząd niemiecki ogłosił przekazanie czołgów Leopard 2 Siłom Zbrojnym Ukrainy. W pierwszym etapie wojska ukraińskie otrzymają kompanię 14 czołgów typu Leopard 2 A6 z zapasów Bundeswehry.

Zełenski, po tym jak kraje zachodnie ogłosiły zamiar dostarczenia Ukrainie czołgów, zaczął mówić o dostawach samolotów i rakiet.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version