W badaniu SW Research dla „Rzeczpospolitej”, 41,4% respondentów zaproponowało wsparcie dla utrzymania dalszego wieku emerytalnego, natomiast 26,8% uważa, że ​​lepsze dla nich będzie podniesienie wyższej emerytury emerytalnego, co oznacza konieczność podniesienia wieku emerytalnego. Przypominamy, że jednym z kamieni milowych, jakie pisowski rząd przyjął do realizacji w związku z pożyczką z KPO jest praca nad wydłużeniem pracy Polaków.

POLECAMY: Ukraińscy cwaniacy będą dalej mieć prawo do świadczenia 500 plus

W badaniu SW Research, opublikowanym w serwisie Rp.pl, ankietowani poproszeni zostali wybranie korzystniejszego – zdaniem ankietowanych – rozwiązania dotyczącego emerytur.

Za zachowaniem obecnych rozwiązań dotyczących wieku emerytalnego było 41,4% ankietowanych. Jednak 26,8% ankietowanych opowiedziało się za jego wydłużeniem w celu osiągnięcia wyższych emerytur.

31,8 proc. respondentów nie miało zdania w tej kwestii

– Ponad połowa osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym (53 proc.) woli zachować obecny, niższy wiek emerytalny. Takiego samego zdania jest niemal co drugi badany (47 proc.) w wieku od 35 do 49 lat, taki sam odsetek respondentów mieszkających na wsi oraz nieco mniejsza część (46 proc.) osób z dochodem w przedziale między 3001 a 4000 zł netto – skomentował wyniki badania dla „Rz” Adam Jastrzębski, senior project manager w SW Research.

Przypominamy, że od 1 października 2017 r. wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Badanie przeprowadziła agencję SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel od 31 stycznia do 1 lutego 2023 r. Analizą objęto 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version