Kurator oświaty z Małopolski, Barbara Nowak, napisała na Twitterze, że programy dodatkowych zajęć w polskich szkołach są zgodne z założeniami agendy C40, a nie tylko Rafał Trzaskowski je realizuje. Według niej, nie ma ustawy oświatowej Czarnek, ale dzieci są indoktrynowane na zajęciach ekoterrorystycznych.

POLECAMY: Kaczyński reaguje na plany Trzaskowskiego w zakresie realizacji agendy C40 Cities [VIDEO]

Barbara Nowak skomentowała raport organizacji C40 Cities na temat wpływu konsumpcji na zmiany klimatu. Raport stwierdził, że emisje gazów cieplarnianych związane z konsumpcją w 100 dużych miastach na świecie stanowią już 10% globalnej emisji i prawie się podwoją do 2050 r. Wśród rekomendacji raportu znajduje się ograniczenie spożycia mięsa, nabiału, zakupu ubrań, samochodów czy lotów. Warszawa jest członkiem tej organizacji.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/02/Facebook-video-2023-02-19T153617.489.mp4

„Nie tylko Trzaskowski realizuje w Polsce agendę C40, a w niej np. dietę planetarną, czyli bez mięsa, bez nabiału. W polskich szkołach na zajęciach dodatkowych trwa kształtowanie dzieci wg założeń agendy C40. Nie ma lex Czarnek, jest indoktrynacja ekoterrorystyczna” – oceniła małopolska kurator oświaty.

C40 to organizacja powołana w 2005 roku przez burmistrzów 18 największych miast, w tym Warszawy, w celu przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Obecnie przewodniczącym organizacji jest burmistrz Londynu, Sadiq Khan. W 2021 roku ponad tysiąc lokalnych samorządów dołączyło do inicjatywy C40, której celem jest ograniczenie wzrostu średniej globalnej temperatury. W organizacji zrzeszonych jest 97 miast, takich jak Amsterdam, Ateny, Barcelona, Berlin, Kopenhaga, Lizbona, Londyn, Paryż, Rzym, Sztokholm, Tel Awiw, Chicago, Los Angeles, Miami, Montreal, Nowy Jork, Waszyngton, Johannesburg, Nairobi, Pekin, Hongkong, Bangkok, Seul, Tokio i Melbourne.

Raport przygotowany dla organizacji C40 został opublikowany w 2019 roku i zawierał propozycje działań mających pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury do poziomu 1,5 stopnia Celsjusza – celu określonego w porozumieniu paryskim ONZ z 2015 roku. Głównym środkiem ograniczenia wzrostu średnich temperatur jest redukcja emisji gazów cieplarnianych. Działania uwzględnione w raporcie C40 to m.in. ograniczenie wykorzystania dóbr konsumpcyjnych, których produkcja i dystrybucja szczególnie przyczyniają się do wzrostu globalnych emisji, takie jak produkcja mięsa czy transport lotniczy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version