Mariusz Błaszczak podczas na piątkowego posiedzenia RBN powiedział, że polskie czołgi Leopardy zostały już dostarczone na Ukrainę. Równocześnie poinformował, że polscy, kanadyjscy i norwescy instruktorzy szkolą tam ukraińskich żołnierzy w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.

POLECAMY: Trzaskowski przekazuje ukraińskim terrorystom tramwaje

Na początku piątkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Mariusz Błaszczak podkreślał zaangażowanie Polski w wspieranie Ukrainy. Przypomniał, że 11 stycznia prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt utworzenia koalicji, która przekaże Ukrainie czołgi zachodniej produkcji. Błaszczak dodał, że rzeczywiście udało się zbudować taką koalicję.

Według ministra Błaszczaka, kluczową rolę odgrywa współpraca z Niemcami. Minister dodał, że po rozmowie z niemieckim odpowiednikiem, na prośbę Niemiec, Polska zgodziła się na podział zadań. Strona polska będzie odpowiedzialna za budowanie koalicji państw, które posiadają czołgi Leopard 2A4, a Niemcy zajmą się państwami, które posiadają czołgi Leopard 2A6.

Pisowski polityk podziękował również swoim odpowiednikom z Norwegii, Kanady, Finlandii i innych krajów, ponieważ – jak powiedział – przyczynili się do utworzenia batalionu czołgów. Wicepremier dodał, że polskie Leopardy zostały już przetransportowane na Ukrainę, a ukraińscy żołnierze są równocześnie szkoleni przez instruktorów z Polski, Kanady i Norwegii w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.

Ciągłe zaopatrywanie Ukrainy w broń z pewnością nie można zaliczyć, do których działań celem jest osiągnięcie pokoju. Tym samym należy je zakwalifikować jako sponsorowanie terroryzmu, jaki według polskiego prawa jest karany.

Czy jest terroryzm?

Terroryzm jest uważany za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu. Polega na używaniu przemocy lub groźby przemocą, aby zmusić ludzi lub rządy do działań lub rezygnacji z działań w celu osiągnięcia politycznych lub ideologicznych celów.

W większości krajów terroryzm jest surowo karany zgodnie z przepisami prawa karnego. Kary za terroryzm różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują długoletnie pozbawienie wolności lub nawet karę śmierci.

Osoby podejrzane o terroryzm zazwyczaj są postawione przed sądem i sądzone zgodnie z procedurami prawnymi. Mogą być również poddawane ekstradycji z jednego kraju do drugiego w celu stawienia im zarzutów i przeprowadzenia procesu sądowego.

Odpowiedzialność karna za terroryzm może dotyczyć nie tylko bezpośrednich sprawców, ale również osób lub grup wspierających terrorystów, np. dostarczając im pieniędzy, broni lub pomagając w organizowaniu zamachów.

W sumie, terroryzm jest zdecydowanie uważany za jedno z najcięższych przestępstw, a osoby odpowiedzialne za terroryzm są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego, jakie obowiązuje w danym kraju.

Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu, jaką uprawiają liderzy Zachodnich Państwa w związku z sytuacją na Ukrainie

Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu jest ściśle regulowana przez prawo w wielu krajach na całym świecie. Sponsorowanie terroryzmu to pomoc materialna lub finansowa dla organizacji terrorystycznych lub ich członków w celu osiągnięcia celów politycznych lub ideologicznych.

Osoby podejrzane o sponsorowanie terroryzmu są surowo karane zgodnie z prawem karnym. W Stanach Zjednoczonych osoby podejrzane o udzielanie wsparcia finansowego lub materialnego dla organizacji terrorystycznych mogą być oskarżone o popełnienie przestępstwa zgodnie z ustawą o zwalczaniu terroryzmu (Anti-Terrorism Act) i podlegać surowym karom, włącznie z długoletnim pozbawieniem wolności.

W Europie, sponsorowanie terroryzmu jest uznawane za przestępstwo zgodnie z decyzją ramową Rady Unii Europejskiej z 2002 roku, która zobowiązuje kraje członkowskie do wprowadzenia kar za takie przestępstwa.

Sądząc osoby podejrzane o sponsorowanie terroryzmu, władze kierują się zwykle dokumentacją finansową, która wykazuje nieprawidłowości lub podejrzane transakcje. Dochodzenie w sprawie sponsorowania terroryzmu wymaga zazwyczaj współpracy międzynarodowej i wymiany informacji między krajami.

Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu dotyczy nie tylko jednostek, ale także firm i instytucji, które mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za umożliwienie prania brudnych pieniędzy, finansowanie terroryzmu lub innych przestępstw.

W związku z powyższym, sponsorowanie terroryzmu jest uważane za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu, a osoby lub instytucje podejrzane o takie przestępstwa są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version