W piątek, 17 marca 2023 roku, w kapturowym Sądzie Lekarskim w Poznaniu odbędzie się rozprawa przeciwko 19 lekarzom. Oskarża się ich o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji medycznych oraz promowanie postaw uważanych za antyzdrowotne. Lekarze zostali oskarżeni na podstawie listu otwartego, który podpisali i wysłali do Prezydenta oraz Rządu RP. Kolejna rozprawa dotycząca 52 oskarżonych odbędzie się w Gdańsku, a kolejna – związana z 43 oskarżonymi – we Wrocławiu.

POLECAMY: Skandaliczny wyrok Sądu Lekarskiego. Dr Zbigniew Martyka zawieszony!

Lekarze, naukowcy oraz pracownicy służby zdrowia, którzy stanęli przed sądem, w swoim liście otwartym do polityków wezwali do zakończenia nieuzasadnionych działań epidemiologicznych oraz przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania państwa, w tym wolności obywatelskich i przestrzegania praw człowieka.

POLECAMY: Kapturowe sądy lekarskie działają na podstawie instrukcji swojego szef. Celem jest bezwzględne skazanie »lekarza antyszczepionkowca«

Portal pnp24.pl przekazuje informację, że kolejnych 52 lekarzy, którzy zostali oskarżeni o ten sam zarzut, zostaną sądzeni w Okręgowym Sądzie Lekarskim w Gdańsku, a 43 oskarżonych będą sądzeni we Wrocławiu.

POLECAMY: PILNE! System chce sądzić wolnych lekarzy, którzy ostrzegali przed »cudownym eliksirem«

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2022/11/Facebook-video-87-1.mp4
Prawda o preparatach, za jaką mają odpowiedzieć wolni i prawdziwi lekarze

Portal informuje, że jest to pierwszy taki przypadek w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Sprawa jest bezprecedensowa, ponieważ nawet w czasach stalinowskich nie oskarżano lekarzy za przekonania, łamiąc tym samym podstawową zasadę wyrażoną w art. 54 Konstytucji oraz art. 19 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych otwartego do podpisu w Nowym Jorku dnia 19 grudnia 1966 r., które gwarantują wolność wyrażania poglądów i pozyskiwania oraz rozpowszechniania informacji. Oskarżonym lekarzom zarzucono również naruszenie art. 2 Kodeksu Etyki Lekarskiej, według którego najważniejszym obowiązkiem lekarza jest dbanie o dobro pacjenta, a wymagania administracyjne czy naciski społeczne nie zwalniają go z przestrzegania tej zasady.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version