Firmy farmaceutyczne, takie jak Moderna, Pfizer, BioNTech oraz AstraZeneca, od „wybuchu pandemii” minęło już trzy lata i radzą sobie znacznie lepiej niż dobrze. W szczególności te laboratoria, które opracowały „szczepionki przeciwko Covid-19”, czerpią najwięcej korzyści z walki z pandemią.

POLECAMY: Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska przed Sądem potwierdza, że „szczepienie COVID” to eksperyment medyczny [VIDEO]

W ciągu trzech lat te laboratoria znacznie się rozwinęły. Na przykład od 16 marca 2020 roku kurs akcji Moderny wzrósł o 466%, BioNTechu o 226%, AstryZeneca o 74%, Pfizera o 35%, a Johnson & Johnsona o 21%.

Sukces Moderny jest tu spektakularny. Pod kierownictwem Francuza Stéphane’a Bancela, to laboratorium osiągnęło imponujący wynik dochodu netto w wysokości 12 miliardów dolarów w 2021 roku, a następnie 8 miliardów dolarów w 2022 roku. Dzięki zyskom ze „szczepionek Covid-19” Moderna posiada obecnie około 10 miliardów dolarów w gotówce.

Pfizer jest jednym z największych koncernów farmaceutycznych na świecie i czerpał korzyści z „pandemii” Covid-19 na dwa sposoby. Po pierwsze, dzięki sprzedaży „szczepionki” mRNA opracowanej we współpracy z Biontech, firma osiągnęła 38 miliardów dolarów obrotu w 2022 roku i 37 miliardów dolarów w 2021 roku. Po drugie, firma wyprodukowała Paxlovid, jedyny lek do leczenia Covid-19, którego prawa należą w 100% do Pfizera. Paxlovid wygenerował 19 miliardów dolarów obrotu w 2022 roku, a przewiduje się, że ta kwota wzrośnie w 2023 roku.

POLECAMY: Sekretarz zdrowia Florydy: Szczepionki mRNA COVID-19 mają „okropny profil bezpieczeństwa”

Dzięki generowaniu znacznej gotówki z zysków ze „szczepionek” i leku do leczenia Covid-19, Pfizer mógł sobie pozwolić na przeprowadzenie kilku przejęć. Firma zakupiła Biohaven Pharmaceutical za 12 miliardów dolarów, Arena Pharmaceuticals za 6 miliardów dolarów, Global Blood Therapeutics za 6 miliardów dolarów, a niedawno dokonała ogromnego przejęcia, kupując firmę biotechnologiczną Seagen za 43 miliardy dolarów.

BioNTech, które dzieliło się zyskami z Pfizerem w połowie za „szczepionkę” przeciwko Covid-19, osiągnęło znaczne obroty w 2021 i 2022 roku, odpowiednio 20 miliardów dolarów i 19 miliardów dolarów. Związane z tym zyski wyniosły odpowiednio 11 miliardów dolarów i 9 miliardów dolarów. Dzięki temu BioNTech ma teraz łącznie z zaległościami od Pfizera dostępną gotówkę w wysokości 22 miliardów dolarów. Firma skupia się obecnie na badaniach i rozwoju nowych leków, w szczególności „szczepionek” przeciwko raku.

AstraZeneca i Johnson & Johnson odnotowały stosunkowo mniejsze zyski z ich szczepionek przeciwko Covid-19 niż Moderna, Pfizer i BioNTech. „Szczepionki” tych firm zostały zatwierdzone później, a dodatkowo Johnson & Johnson miał tylko „jednodawkową” wersję swojego produktu. Ponadto oba laboratoria zadeklarowały, że będą sprzedawać swoje „szczepionki” po kosztach i bez dodatkowych zysków.

Choć zyski Johnson & Johnson związane z ich szczepionką przeciwko Covid-19 były mniejsze w porównaniu do innych firm, to firma ta i tak odnotowała wzrost dochodów i obrotów między 2020 a 2022 rokiem. „Pandemia” z pewnością będzie nadal źródłem dochodów dla tych firm w przyszłości, gdyż pandemia wciąż trwa, a dodatkowo pozostaje hipoteza o pojawieniu się wariantu, który wznowi pandemii przy pomocy mainstreamowych mediów.

Warto w tym miejscu dodać, że pachołki globalistycznych świń podpisały umowy, które zobowiązują ich do przyjmowania tych preparatów, które obecnie nie są już popularne wśród wyznawców religii covidowej.

POLECAMY: Niedzielski przyznaje, że magazyny w Polsce pękają w szwach od nadmiaru berbeluchy C-19

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

  1. Bezczelne świnie, sami wymyśli plandemię, ludzi zastraszyli i szczepionki. To gestapowskie metody. Won Lajen też w tym siedzi

Napisz Komentarz

Exit mobile version