Pisowscy słudzy kijowskiego reżimu przekazali Ukrainie kilka myśliwców MiG-29. Informację o dalszym sponsorowaniu terroryzmu przez globalistycznych pachołków z Wiejskiej przekazał na antenie radia RMF FM Marcin Przydacz, szef biura polityki zagranicznej kancelarii prezydenta RP.

POLECAMY: Boniek jasno o ciągłym dozbrajaniu Ukrainy

„Kilka MiG-ów zostało już wysłanych, z tego co wiem” – powiedział Przydacz pytany, czy „Polska” wysłała swoje MiG-29 na Ukrainę.

Pytany, czy na Ukrainę dotarły polskie czy słowackie MiG-29, powiedział: „Słowackie są słowackie, my mówimy o polskich”.

POLECAMY: Siewiera: Nie dostarczymy Ukrainie myśliwców pochodzenia niemieckiego

„Według moich informacji ten proces jest już zakończony, jeśli chodzi o przekazanie pierwszej części” – dodał Przydacz.

Jednocześnie zaznaczył, że Polska tak czy inaczej w najbliższym czasie zamierza zezłomować te myśliwce. „Dlaczego mieliśmy je w Polsce? To jest sprzęt poradziecki, który musiał być wymieniony w ciągu najbliższych lat” – powiedział szef KPRM.

Wcześniej Andrzej Duda, który według ukraińskich mediów posiada ukraińskie korzenie powiedział, że Ukraina w najbliższych dniach otrzyma od Warszawy pierwsze cztery myśliwce MiG-29. Później również rząd Słowacji powiedział, że podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie swoich myśliwców MiG-29. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że „nie wyklucza” dostarczenia samolotów bojowych do Kijowa.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Czy jest terroryzm?

Terroryzm jest uważany za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu. Polega na używaniu przemocy lub groźby przemocą, aby zmusić ludzi lub rządy do działań lub rezygnacji z działań w celu osiągnięcia politycznych lub ideologicznych celów.

W większości krajów terroryzm jest surowo karany zgodnie z przepisami prawa karnego. Kary za terroryzm różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują długoletnie pozbawienie wolności lub nawet karę śmierci.

Osoby podejrzane o terroryzm zazwyczaj są postawione przed sądem i sądzone zgodnie z procedurami prawnymi. Mogą być również poddawane ekstradycji z jednego kraju do drugiego w celu stawienia im zarzutów i przeprowadzenia procesu sądowego.

Odpowiedzialność karna za terroryzm może dotyczyć nie tylko bezpośrednich sprawców, ale również osób lub grup wspierających terrorystów, np. dostarczając im pieniędzy, broni lub pomagając w organizowaniu zamachów.

W sumie, terroryzm jest zdecydowanie uważany za jedno z najcięższych przestępstw, a osoby odpowiedzialne za terroryzm są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego, jakie obowiązuje w danym kraju.

Odpowiedzialność karna za , jaką uprawiają liderzy Zachodnich Państwa w związku z sytuacją na Ukrainie

Odpowiedzialność karna za jest ściśle regulowana przez prawo w wielu krajach na całym świecie. to pomoc materialna lub finansowa dla organizacji terrorystycznych lub ich członków w celu osiągnięcia celów politycznych lub ideologicznych.

Osoby podejrzane o są surowo karane zgodnie z prawem karnym. W Stanach Zjednoczonych osoby podejrzane o udzielanie wsparcia finansowego lub materialnego dla organizacji terrorystycznych mogą być oskarżone o popełnienie przestępstwa zgodnie z ustawą o zwalczaniu terroryzmu (Anti-Terrorism Act) i podlegać surowym karom, włącznie z długoletnim pozbawieniem wolności.

W Europie, jest uznawane za przestępstwo zgodnie z decyzją ramową Rady Unii Europejskiej z 2002 roku, która zobowiązuje kraje członkowskie do wprowadzenia kar za takie przestępstwa.

Sądząc osoby podejrzane o , władze kierują się zwykle dokumentacją finansową, która wykazuje nieprawidłowości lub podejrzane transakcje. Dochodzenie w sprawie sponsorowania terroryzmu wymaga zazwyczaj współpracy międzynarodowej i wymiany informacji między krajami.

Odpowiedzialność karna za dotyczy nie tylko jednostek, ale także firm i instytucji, które mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za umożliwienie prania brudnych pieniędzy, finansowanie terroryzmu lub innych przestępstw.

W związku z powyższym, jest uważane za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu, a osoby lub instytucje podejrzane o takie przestępstwa są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version