19 kwietnia funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zauważyli 106 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano również 2 kurierów obywatelstwa ukraińskiego.

POLECAMY: Pijany kierowca z Ukrainy uderzył w drzewo. Miał ponad dwa promile

W ciągu ostatniej doby, obywatele z Indii, Iranu, Syrii, Afganistanu, Jemenu i Somalii próbowali nielegalnie przekroczyć granicę na terenie Polski. Na terenie Krynek, trzej cudzoziemcy z Czadu i trzej z Mali przekroczyli granicę Polski przez rzekę graniczną Świsłocz. Pozostałe incydenty miały miejsce na terenach objętych ochroną Placówek SG w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku.

POLECAMY: Dolny Śląsk: Mężczyzna zatłuczony na śmierć. Podejrzany o brutalne zabójstwo jest Ukraińcem

Funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze, w miejscowości Kleszczele, zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 4 Afgańczyków. Z kolei w rejonie Placówki SG w Narewce zatrzymano również obywatela Ukrainy, który przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów.

We wtorek, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zauważyli 93 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Dodatkowo, zatrzymano trzech kurierów, którzy przewozili ośmiu migrantów.

Zdarzenia miały miejsce na terenie objętym ochroną Placówek SG w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. 26 cudzoziemców zbliżyło się do zapory, ale po zobaczeniu funkcjonariuszy po polskiej stronie, wycofali się w głąb Białorusi. Wśród osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę, byli obywatele Indii, Somalii i Egiptu.

Trzech kurierów zostało również zatrzymanych. Funkcjonariusze Policji we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali ich na terenie Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych. Pierwszy z kurierów to obywatel Mołdawii, który przewoził trzech obywateli Syrii. Natomiast dwóch kolejnych kurierów, obywatele Ukrainy, przewoziło trzech obywateli Syrii i dwóch obywateli Jemenu w samochodzie marki Skoda. Cudzoziemcy, których kurierzy przewozili, nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Kurierzy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy będą kontynuować postępowanie w tej sprawie. Kurierzy usłyszą zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, przeciwko nim zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które zobowiąże ich do opuszczenia terytorium Polski.

Od 14 do 16 kwietnia funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 311 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę Polski. Ponadto, zatrzymano 8 kurierów. Najwięcej takich prób miało miejsce w piątek, kiedy to zarejestrowano 159 zdarzeń, w sobotę 68, a w niedzielę 84. Wśród cudzoziemców znajdowali się m.in. obywatele Jemenu, Pakistanu, Indii, Nigerii i Somalii. Niektórzy próbowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski poprzez pokonanie wpław rzek granicznych Świsłocz i Narew.

W piątek (14 kwietnia), na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach, przez rzekę Świsłocz przeprawiło się 10 obywateli Syrii, a w sobotę tę rzekę pokonało 2 obywateli Kamerunu i obywatel Konga. Z kolei rzekę Narew w okolicy Białowieży, również w piątek, pokonało wpław 5 obywateli Indii.

W miniony weekend za pomocnictwo zatrzymano 8 osób. Trzech obywateli Ukrainy i obywatela Białorusi, którzy przewozili 8 migrantów, ujęto w sobotę (15 kwietnia). Obywatela Gruzji, który przewoził 5 obywateli Afganistanu, zatrzymano w piątek. Natomiast w niedzielę (16 kwietnia) ujęto trzech obywateli Ukrainy, którzy przewozili 7 cudzoziemców (obywateli Afganistanu i Nigerii).

Od początku roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG, na odcinku granicy z Białorusią, zatrzymali już 198 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version