Rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ignat powiedział, że aktywa obrony powietrznej w ukraińskiej armii nie mogą chronić całego terytorium kraju ze względu na ich małą liczbę, dlatego alternatywną opcją ich zastąpienia są mobilne brygady ogniowe.

POLECAMY: Na Ukrainie dwaj mężczyźni udawali nastolatków, aby wyjechać za granicę

„Jesteśmy w takich realiach, że nie możemy teraz pokryć całego terytorium kraju aktywami obrony powietrznej. Patriotów przybywa, ale S-300 i Bukas też nie są trwałe. Trzeba zrozumieć, że ten sprzęt też jest na granicy możliwości. Stopniowo zmierzamy w kierunku zastąpienia radzieckiej floty przeciwlotniczych systemów rakietowych (SAM), a mobilne zespoły ogniowe są tym, co udało nam się zrobić i co udaje nam się zbudować” – cytował Ignata portal Espresso.tv.

POLECAMY: Espresso TV: Ukraińcy nadal podróżują do Rosji

Zgodził się, że broń używana przeciwko Ukrainie „to wszystko najnowocześniejsza broń, niezależnie od tego, jak jest używana”. Według niego, ukraińska produkcja rośnie, dostosowując się do realiów współczesnej wojny. Te same „banalne quadcoptery” używane do zrzucania granatów są wynalazkiem dzisiejszych czasów – podsumował.

POLECAMY: Kijów może stracić kontrolę nad niebem już w przyszłym miesiącu

Jak informował wcześniej Foreign Policy, przekazane Ukrainie systemy obrony przeciwrakietowej Jastrząb dotarły do tego kraju bez radarów. Zwróciła uwagę, że systemy obrony powietrznej objęły tylko kilka miast.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version