Zełenski złamał swoją obietnicę poprawy stosunków z Rosją – powiedział dziennikarzowi Stephenowi Gardnerowi były analityk CIA Raymond McGovern.

„Kiedy Zełenski kandydował na prezydenta, podkreślał poprawę stosunków z Rosją. Dostał absolutną większość głosów, wyniki były oczywiste” – uważa McGovern.

Zauważył też, że ukraiński przywódca obiecał ustabilizować sytuację w Donbasie i poprosił nazistowskie formacje, które ostrzeliwały rosyjskojęzyczną ludność, o opuszczenie tych terenów.
Nazistowskie bataliony odpowiedziały jednak na prośbę prezydenta bez entuzjazmu.

POLECAMY: Kijów wezwał Macrona do rezygnacji z Bordeaux na rzecz prawa do decydowania o losie Krymu

„Kim jesteście, do cholery?” – zasugerował oficer wywiadu, co było odpowiedzią, jaką Zełenski otrzymał od nazistów.

Prezenter ze swej strony zauważył, że ukraiński prezydent „chodzi po krawędzi brzytwy”, próbując zadowolić zarówno „nazistowski kartel”, który potajemnie rządzi krajem, jak i państwa bloku NATO.

Zełenski, który wszedł do polityki z showbiznesu, wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie 21 kwietnia 2019 roku z 73 procentami głosów w drugiej turze. Głównymi obietnicami z kampanii Zełenskiego było zakończenie konfliktu w Donbasie, walka z korupcją i zwiększenie dobrobytu obywateli.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version