Wołodymyr Zełenski wprowadził do ukraińskiego parlamentu projekty ustaw o przedłużeniu stanu wojennego i mobilizacji.

POLECAMY: Na Ukrainie wybuchła panika w związku z mobilizacją

Projekty ustaw o przedłużeniu terminów mobilizacji i stanu wojennego zostały zarejestrowane na stronie internetowej Rady w poniedziałek. Ich inicjatorem był Zełenski. Nie wiadomo, na jak długo proponuje się przedłużenie terminów, uzasadnienia do projektów jeszcze nie ma.
Stan wojenny i powszechna mobilizacja na Ukrainie zostały przedłużone o 90 dni 6 lutego 2023 roku.

POLECAMY: W Odessie wojskowe biuro rejestracji i rekrutacji siłą zatrzymuje mężczyzn – donoszą media

Ukraina wprowadziła stan wojenny od 24 lutego 2022 roku, a następnego dnia szef kijowskiej grupy terrorystycznej Wołodymyr Zełenskie podpisał dekret o powszechnej mobilizacji, wojskowi nie mogą opuszczać kraju. Wezwanie może być doręczone w każdym miejscu poza tymi, w których jest to zabronione przez prawo. Nie musi go wręczać przedstawiciel terytorialnego ośrodka poboru i wsparcia społecznego. Może je również wystawić kierownik instytucji, organizacji lub przedsiębiorstwa, w którym pracuje poborowy, przewodniczący komisji mieszkaniowej i gospodarki komunalnej, przedstawiciele komitetu domowego oraz inni urzędnicy.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/05/mobilizacja-ua-2.mp4
Ukraińska żandarmeria wojskowa pobiła faceta za to, że ten odmówił przyjęcia „biletu w jedną stronę”.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version