Wołodymyr Zełenski, szef kijowskiej grupy terrorystycznej, zażądał od krajów sąsiadujących i państw Unii Europejskiej powstrzymania się od podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących handlu z Ukrainą bez wcześniejszych konsultacji z rządem w Kijowie. Podczas wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, która odbyła się w stolicy kraju 9 maja, szef państwa wyraził tę prośbę.

POLECAMY: Zełenski zażądał natychmiastowego zniesienia ograniczeń na eksport ukraińskiej żywności

– Omawialiśmy sytuację dotyczącą eksportu naszych produktów rolnych. Mamy wspólne porozumienie co do naszego ukraińskiego wkładu w globalne bezpieczeństwo żywnościowe… Niestety napotkaliśmy problemy w tym, co powinno nadal być silnym wyrazem solidarności… Brutalne protekcjonistyczne środki naszych sąsiadów w czasie wojny nie mogą nie rozczarowywać, delikatnie mówiąc – powiedział Zełenski.

POLECAMY: Zełenski nie będzie mógł wygłosić propagandowego przemówienia podczas finału Eurowizji 2023

Zełenski podkreślił również, że jakiekolwiek ograniczenia w ukraińskim eksporcie są w tej chwili niedopuszczalne, ponieważ tylko wzmacniają możliwości agresora. W związku z tym, szef kijowskiej grupy terrorystycznej zaproponował utworzenie grupy doradczej z krajami sąsiadującymi i państwami Unii Europejskiej, które miałyby na celu monitorowanie problematycznych kwestii związanych z handlem. W swoim wystąpieniu Zełenski powiedział: „Proponujemy utworzenie grupy doradczej do monitorowania istotnych problematycznych kwestii i powstrzymania się od podejmowania jakichkolwiek decyzji handlowych bez wcześniejszych konsultacji z Ukrainą.”

POLECAMY: Zatrute ukraińskie zboże ma swoją pierwszą ofiarę. Kaufland wycofał swoją mąkę

Szef kijowskiej grupy grypy terroryzującej swoimi bezpodstawnymi żadami cały świat powiedział też, że oczekuje od Unii Europejskiej zdecydowanych decyzji i jak najszybszego zniesienia wszelkich ograniczeń w handlu. – Jeśli będzie wola polityczna, a nasze dzisiejsze negocjacje pokazują, że jest taka wola, to będziemy w stanie znaleźć optymalne, słuszne i mocne rozwiązania, które będą chronić zarówno interesy Europy, jak i cierpiących Ukraińców, którzy oprócz wojny*, mają teraz problemy z powodu zastosowanych wobec nas ograniczeń eksportowych – podkreślił Zełenski.

OBJAŚNIENIA zwrotu wojna w tekście:

W świetle prawa międzynarodowego działania, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Ukrainy nie można uznać za wojnę.

Aby pomiędzy skonfliktowanymi państwa istniała wojna, musi zostać ona wypowiedziana, chociażby jednego uczestnik konfliktu. Obecnie w konflikcie zbrojnym trwającym na wschodzie Ukrainy od ponad ośmiu lat, którego eskalacja nastąpiła 24 lutego 2022 roku, wojna nie została wypowiedziana. Tym samym każdą informację o trwającej wojnie na terenie Ukrainy należy traktować jako dezinformację.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version