W poniedziałek, 15 maja 2023 roku, premier Mateusz Morawiecki mianował Jadwigę Emilewicz na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Decyzja ta została podjęta na wniosek Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, który również powołał Jadwigę Emilewicz na urząd Sekretarza Stanu.

POLECAMY: Jadwiga Emilewicz kolejny raz udowadnia, że pisowska »elita« jest ponad prawem

Jadwiga Emilewicz będzie odpowiedzialna za wspieranie współpracy pomiędzy organami administracji rządowej, agencjami wykonawczymi, zrzeszeniami, izbami gospodarczymi oraz innymi krajowymi podmiotami zaangażowanymi w polsko-ukraińską współpracę rozwojową. Jej szczególnym zadaniem będzie zaangażowanie w proces odbudowy Ukrainy.

POLECAMY: Jadwiga Emilewicz wypłaciła pracownikom resortu nagrody mimo zakazu

Jadwiga Emilewicz będzie również odpowiedzialna za prowadzenie działań na rzecz współpracy między krajowymi przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w polsko-ukraińską współpracę. Będzie pełnić rolę reprezentanta Rady Ministrów w rozmowach z ukraińską stroną w celu rozwijania tej współpracy.

POLECAMY: Jadwiga Emilewicz nie słyszała słów Kaczyńskiego o paleniu wszystkim oprócz opon

Warto wspomnieć, że Jadwiga Emilewicz rozpoczęła swoją karierę polityczną w Platformie Obywatelskiej. Później dołączyła do Porozumienia Jarosława Gowina, a od opuszczenia tej partii w 2019 roku jest posłanką bezpartyjną w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

POLECAMY: Pisowska propaganda nabiera na sile. Na gmachu NBP zamontowano baner z dezinformacją o inflacji

Jadwiga Emilewicz pełniła funkcję ministra w drugim gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego w latach 2019-2020. Od 15 listopada 2019 roku była ministrem rozwoju, a od 9 kwietnia 2020 roku objęła dodatkowo stanowisko Wiceprezesa Rady Ministrów. Od 2019 roku jest również posłem na Sejm, będąc członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Wcześniej, w latach 2018-2019, pełniła funkcję Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a w latach 2015-2018 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Jej doświadczenie obejmuje również pracę w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w latach 1999-2002.

W 2023 roku, podczas głosowania dotyczącego likwidacji zasady 10H dla elektrowni wiatrowych, Jadwiga Emilewicz była jedyną osobą z klubu PiS, która zagłosowała za zmniejszeniem odległości między elektrowniami wiatrowymi a domami z 700 metrów do 500 metrów. To ona również miała odegrać kluczową rolę w wprowadzeniu likwidacji zasady 10H do kamieni milowych Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Już w 2020 roku, będąc ministrem rozwoju, Emilewicz zapowiadała likwidację zasady 10H podczas konferencji prasowej na farmie wiatrowej Jarocin-Koźmin, zorganizowanej m.in. przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Jadwiga Emilewicz odegrała kluczową rolę w zniesieniu zasady 10H dla wiatraków lądowych w Polsce, co umożliwia większą swobodę w budowie takich elektrowni. Warto też pamiętać, że podczas lockdownu, gdy zakazane było korzystanie ze stoków narciarskich, Emilewicz wysłała swoich synów na treningi narciarskie zasłaniając się rozporządzeniem Rady Ministrów przewidującym wyjątki od reguły. Teraz będzie zajmować się współpracą rozwojową z Ukrainą. Ciekawe jakie „sukcesy” odniesie na tym polu pisowska skandalistka?

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version