W dniu 23 maja, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odkryli i zatrzymali grupę 112 obcokrajowców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Dodatkowo zatrzymano osobę zaangażowaną w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy naszego państwa.

POLECAMY: Wzrost przemytu broni i fałszywych dokumentów z Ukrainy do Polski. Ukraińscy przestępcy zarabiają na konflikcie

W dniu 23 maja, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowali o odkryciu i zatrzymaniu grupy 112 obcokrajowców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Incydenty miały miejsce na odcinkach kontrolowanych przez Placówki Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych.

Ponadto, zauważono 21 osób, które przygotowywały się do nielegalnego przekroczenia granicy, ale po zobaczeniu polskich służb zawróciły na terytorium Białorusi. Wśród cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Polski, znaleźli się obywatele Somalii, Bangladeszu, Afganistanu, Iraku, Iranu, Jemenu i Syrii. W trakcie operacji zatrzymano także osobę zaangażowaną w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

POLECAMY: Straż Graniczna zatrzymała pięciu Ukraińców zaangażowanych w przemyt imigrantów

Wczoraj w Hajnówce został zatrzymany jeden kurier, obywatelka Ukrainy, która przewoziła trzech obywateli Afganistanu w samochodzie marki Toyota z polskimi numerami rejestracyjnymi. Ci obywatele Afganistanu wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

W poniedziałek, według informacji przekazanych przez Straż Graniczną w ich wtorkowym komunikacie, 133 osoby próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Wśród nich byli obywatele Erytrei, Bangladeszu, Indii, Kamerunu i Etiopii. Zatrzymano także sześciu „pomocników” zajmujących się nielegalnym przekraczaniem granicy, w tym pięciu Ukraińców i jednego obywatela Mołdawii.

Na odcinku kontrolowanym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce, dwóch Ukraińców przewoziło czterech obywateli Jemenu i czterech Syryjczyków. Obywatel Ukrainy przyjechał również, aby odebrać grupę migrantów na odcinku strzeżonym przez placówkę Straży Granicznej w Michałowie.

Natomiast na odcinku chronionym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremchy, dwóch obywateli Ukrainy i obywatel Mołdawii przewoziło razem trzech Somalijczyków, czterech Syryjczyków, czterech Afgańczyków i jednego Egipcjanina.

„Pomocnikom” grozi 8 lat więzienia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version