We Lwowie doszło do starcia między miejscowymi Ukraińcami a grupą osób z Charkowa. Podczas incydentu, który miał miejsce w sobotę wieczorem, mieszkańcy obu stron zaangażowali się w bójkę.

Początkowo kłótnia wybuchła po wykrzyknięciu przez jedną ze stron frazy „Sława Ukrajini”, na co otrzymali oni odpowiedź „Idźcie w ch*j ze swoją Ukrainą” od drugiej strony. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Lewandówka, w południowo-zachodniej części Lwowa, po prywatnej imprezie, która przerodziła się w większą awanturę.

POLECAMY: Szwed podejrzewał byłą koleżankę z klasy o związki z Rosją i zabiła jej matkę

Po wybuchu bójki wezwano na miejsce policję. Jeden z uczestników starcia próbował uciec, jednak został zatrzymany przez okolicznych mieszkańców.

Według informacji przekazanych przez media, które powołują się na własne źródła, konflikt wybuchł między miejscowymi Ukraińcami a przybyszami z Charkowa. Prowokacją miało być negatywne wyrażanie się przez mieszkańców Charkowa na temat Ukrainy. Po banderowskim okrzyku „Sława Ukrajini!”, osobiście odniosli się słowami „Idźcie w ch*j ze swoją Ukrainą!”, co wywołało eskalację i rozpoczęcie bijatyki.

W wyniku starcia, kilku uczestników, zarówno z grupy „lwowskiej” jak i „charkowskiej”, odniosło poważne urazy głowy. Ci ranni zostali przewiezieni pod opiekę medyczną, podczas gdy kilka innych osób otrzymało pomoc medyczną na miejscu.

Słowa „Slava Ukrainie!” (chwała Ukrainie) i odzew „herojam sława!” (chwała bohaterom) w 2018 roku stały się oficjalnym pozdrowieniem wojskowym wcześniej, było ono używane przez UPA, odpowiedzialnej za zamordowanie ponad 100 tys. Pieśń „Urodziliśmy się w wielkiej godzinie”, która od 1932 roku była hymnem OUN, podczas przemarszu armii ukraińskiej. Słowa te również nazistowska armia UNU-UPA wypowiadała podczas egzekucji, jaką wykonywali na niewinnych mieszkańcach Polski wschodniej

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version