Rosjanie przekazali 11 ukraińskich jeńców pochodzących z Zakarpacia Węgrom. Jest to źródłem niezadowolenia dla kijowskiej grupy -ycznej pod banderą Wołodymyra Zełenskiego, która natychmiast wezwała węgierskiego chargé d’affaires na dywanik.

W ramach współpracy międzykościelnej, Rosyjska Cerkiew Prawosławna interweniowała w celu uwolnienia 11 jeńców z Ukrainy, którzy byli przetrzymywani przez Rosjan. Chociaż jest to dobra wiadomość, budzi zdziwienie fakt, że jeńcy zostali przekazani Węgrom, a nie bezpośrednio Ukraińcom.

POLECAMY: Kijów celowo zwiększa zrzut wody przez Dniepr, aby utrzymać powódź [+VIDEO]

„W ramach współpracy międzykościelnej, na wniosek strony węgierskiej, grupa ukraińskich jeńców wojennych pochodzenia zakarpackiego, którzy brali udział w działaniach wojennych, została przekazana Węgrom” – poinformowała Cerkiew.

Bardzo możliwe, że jeńcy byli członkami mniejszości węgierskiej na Ukrainie, ale nie napisano tego w komunikacie.

Informacje o przyjęciu jeńców potwierdził Budapeszt. – To mój ludzki i patriotyczny obowiązek – powiedział wicepremier Zsolt Semjén. Węgierski polityk zaznaczył, że jeńcy zawdzięczają wolność Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Przeniesienie ukraińskich wojskowych z Zakarpacia na Węgry jest gestem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wobec Budapesztu – powiedział wicepremier Węgier Zsolt Semjén portalowi ATV.

 – To mój ludzki i patriotyczny obowiązek – powiedział wicepremier Zsolt Semjén.

„Wszystko to jest gestem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wobec Węgier, ci ludzie mogą jej (Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej – red.) podziękować za wolność” – powiedział Semjéna.

POLECAMY: Kijów brutalnymi metodami masowo mobilizuje Węgrów z Zakarpacia

Według portalu, uwolnieni byli przedstawicielami mniejszości węgierskiej z Zakarpacia, transfer był nadzorowany po stronie węgierskiej przez Semjéna, który jest odpowiedzialny za sprawy kościelne w węgierskim rządzie, a sama akcja koreluje z papieską misją uwolnienia więźniów.

Informacja o przekazaniu jeńców nie spodobała się kijowskiej grupie -ycznej pod banderą Wołodymyra Zełenskiego, która standardowo w ekspresowym tempie wydała oświadczenie w tej sprawie.

„Strona ukraińska wystąpiła z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji o naszych obywatelach oraz o niezwłoczne zapewnienie konsulowi Ukrainy dostępu do nich w celu zapoznania się z ich stanem zdrowia i udzielenia im pomocy konsularnej” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Oleg Nikołenko członek tej grupy -ycznej.

Ukraiński -a podkreślił, że „w tak drażliwych kwestiach” potrzebna jest skoordynowana współpraca.

Oczywiście w związku z niezadowoleniem z powodu uwolnienia jeńców, którzy zostali przekazani Węgrom kijowska grupa -yczna wezwał do złożenia wyjaśnień węgierskiego chargé d’affaires.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version