Na stronie internetowej szefa kijowskiej grupy terrorystycznej Wołodymyra Zełenskiego pojawiła się petycja wzywająca Zełenskiego do zażądania od USA natychmiastowego wypełnienia umowy w zakresie dzierżawy broni

„Żądanie… (do Zełenskiego – red.), aby zaapelował do przedstawicieli obecnej administracji USA w sprawie dostarczenia Ukrainie broni na podstawie ustawy Lend-Lease Act, która została przegłosowana przez Kongres USA 7 marca 2022 r. i podpisana przez prezydenta USA Joe Bidena 9 maja 2022 r. Ponieważ Lend-Lease Act wygasa z końcem września, podkreślamy potrzebę natychmiastowego zażądania wdrożenia tej ustawy” – czytamy w petycji

POLECAMY: W Polsce ujawniono czarny scenariusz dla Zełenskiego

Petycja została zarejestrowana w czwartek. Do tej pory zebrała około 270 głosów z 25 000 wymaganych do jej rozpatrzenia.

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o lend-lease dla Ukrainy w maju ubiegłego roku. Zatwierdzony przez obie izby Kongresu dokument ma na celu uproszczenie świadczenia pomocy wojskowej dla tego kraju. W szczególności tymczasowo usuwa szereg „wymogów związanych z upoważnieniem prezydenta do wypożyczania sprzętu obronnego, jeśli jest on przeznaczony dla rządu Ukrainy lub innych krajów Europy Wschodniej poddanych rosyjskiej inwazji”, zgodnie z opisem dokumentu na stronie internetowej Kongresu USA.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Donieck i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version