230 osób podejrzanych o korupcję związana z nieuczciwymi wpisami w Systemie Informacji Medycznej P1 dotyczącymi rzekomych „szczepień” przeciwko Covid-19, jest obecnie pod śledztwem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Szkoda, że jednostka ta nie podejmuje działania w związku z nadmiarową ilością nagłych zgonów, jaka obecnie ma miejsce na terenie całego kraju.

POLECAMY: Fala tajemniczych zgonów dotknęła pracowników poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza

– Uzyskane w toku śledztwa dowody pozwoliły na ustalenie, że w okresie największego zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19 możliwe było kupienie świadectwa o przeprowadzonym „szczepieniu” ochronnym, pomimo braku przyjęcia szczepionki – przekazała szczecińska Prokuratura Regionalna.

POLECAMY: Sąd Najwyższy ostatecznie orzekł, że covidowe ograniczenia były niezgodne z prawem

Trzy grupy przestępcze operowały w Lublinie, Warszawie, Zamościu i innych miejscowościach w Polsce.

POLECAMY: Policja chwali się rozbiciem niezwykle „groźnego gangu”, który wystawiał fałszywe certyfikaty C-19

Prokuratura podała, że te grupy dopuszczały się przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów, w tym związanych z wypełnianiem kwestionariuszy przed „szczepieniem” przeciwko Covid-19 oraz przestępstw przeciwko mieniu, polegających na wyłudzaniu refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia za fikcyjne szczepienia, które tak naprawdę nie miały miejsca.

Członkowie tych grup są podejrzani o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset przestępstw. Jeden z dwóch głównych podejrzanych jest oskarżony o ponad 300 przestępstw, a drugi o ponad 500.

14 osób zostało tymczasowo aresztowanych przez sądy, a także zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ponad 3,2 miliona złotych, w tym sztabki złota, srebrne monety i znaczne sumy gotówki.

Prokuratura dodała, że śledztwo jest w trakcie rozwoju, a zebrane materiały dowodowe pozwalają na postawienie zarzutów kolejnym osobom.

– System informatyczny rejestrujący dane o przyjętych szczepieniach oraz uzyskane w śledztwie dowody pozwalają na ustalenie większości osób, które pomimo uzyskania wpisu o szczepieniu, nie przyjęły szczepionki przeciwko Covid-19 – zaznaczono.

Przestępstwa objęte śledztwem są zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura poinformowała, że osoby, które w zamian za nieuczciwy wpis dotyczący szczepienia przeciwko Covid-19 otrzymały korzyść majątkową, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności w związku z tym rodzajem przestępstwa.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version