Kijowski Uniwersytet Medyczny ma zamiar zwiększyć swoją liczbę studentów, planując rozszerzenie swojej działalności nie tylko w Bytomiu, ale także w Chorzowie i Katowicach. W ramach tych planów przewiduje się także otwarcie nowych programów studiów.

POLECAMY: Wyniki Lekarskiego Egzaminu Weryfikacyjnego w Łodzi to tragedia!. Ukraińscy i Białoruscy „medycy” nie mają wiedzy, aby leczyć w Polsce

Rok temu, w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie, Kijowski Uniwersytet Medyczny otworzył swoją filię w Polsce. Obecnie, w tym roku, pierwsza grupa studentów, którzy przenieśli się tutaj z głównej siedziby uniwersytetu, zakończyła swoje studia. W Bytomiu, uczelnia działa na ulicy Wrocławskiej.

Kijowski Uniwersytet Medyczny jest dumnym największym prywatnym uniwersytetem na Ukrainie.

POLECAMY: Ukrainizacja polski trwa! Od września Ukraińcy będą mogli pracować w instytucjach rządowych

“W ubiegłym roku studiowało z nami 700 osób. Nasza społeczność jest jednak większa – to 4000 studentów w Polsce i na Ukrainie. W tym roku spodziewamy się, że osób studiujących w Polsce będzie przynajmniej dwa razy więcej” – mówi Oleksandr Potii, Dyrektor Polskiego Kampusu Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach tych planów, Kijowski Uniwersytet Medyczny rozszerzy swoją obecność o nowe lokalizacje, w tym Chorzów przy ulicy Dąbrowskiego (w pobliżu IV LO) oraz Katowice przy ulicy Zawiszy Czarnego (na osiedlu Tysiąclecia). Już w nadchodzącym semestrze studenci będą mieli możliwość nauki w Katowicach, natomiast w Chorzowie planowane jest wprowadzenie tego rozszerzenia nieco później, prawdopodobnie na drugi semestr.

Obecnie uczelnia oferuje programy studiów na trzech kierunkach: medycyna, stomatologia i farmacja. Niemniej jednak, Kijowski Uniwersytet Medyczny planuje rozszerzyć swoją ofertę o kolejne trzy kierunki w naborze na rok akademicki 2024-2025: fizjoterapia, pielęgniarstwo i psychologia kliniczna (studia podyplomowe).

Kijowski Uniwersytet Medyczny prowadzi nauczanie w Polsce zgodnie z ukraińskimi programami edukacyjnymi, dostępnymi zarówno w języku ukraińskim, jak i angielskim, z myślą o studentach z różnych krajów. Uczelnia przyciąga studentów z aż 62 różnych państw.

Dla polskich studentów uczących się na Kijowskim Uniwersytecie Medycznym, aby uzyskać możliwość praktyki lekarskiej w Polsce, konieczne jest wcześniejsze uzyskanie nostryfikacji. Władze uczelni zobowiązały się do udzielenia wsparcia w tym procesie, a według Oleksandra Potii, powinno to przebiegać bez większych trudności, ponieważ programy nauczania na obu uczelniach pokrywają się w 85-90 procentach.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version