Wiece poparcia dla Hamasu w krajach Europy Zachodniej są wynikiem błędnej polityki migracyjnej przywódców UE – powiedział premier Węgier Viktor Orban w radiu Kossuth.

Wcześniej powiedział, że węgierskie władze nie wydadzą pozwolenia na wiece poparcia dla Palestyny.

„W Europie Zachodniej w wielu miejscach nie można zapobiec demonstracjom na rzecz terrorystów. Oznacza to, że wydaje się, że w Europie Zachodniej jest duża liczba osób, które popierają takie działania. Podczas kryzysu migracyjnego tłumy ludzi były wpuszczane do krajów Europy Zachodniej w dużych ilościach bez kontroli, a teraz są wśród nich zwolennicy Hamasu, a to oznacza bezpośrednie poważne zagrożenie dla wszystkich krajów Europy Zachodniej” – powiedział Orban.

POLECAMY: W Berlinie uczeń pokłócił się z nauczycielem o palestyńską flagę

Premier Węgier wezwał do „dziękowania Bogu, że w 2015 roku nasze (Węgrów – red.) mózgi i serca były na miejscu, zbudowaliśmy ogrodzenie, wprowadziliśmy ograniczenia prawne i w ten sposób udało nam się trzymać z dala od Węgier zagrożenie terrorystyczne, które z konieczności towarzyszy migracji”.
Zapytany przez prezentera, czy po licznych wiecach można oczekiwać, że Bruksela zrewiduje swoją politykę migracyjną, Orbán odpowiedział: „nie, z całym szacunkiem, oni są ślepi, Bóg odebrał im zdolność jasnego widzenia”.

Według niego, Bruksela próbuje narzucić Węgrom nowe zasady dystrybucji nielegalnych migrantów, a tym samym zmusić Budapeszt do „dzielenia ryzyka bezpieczeństwa, które ponoszą z powodu wcześniejszych błędnych decyzji”. Według Orbána, jedynym działającym modelem polityki migracyjnej okazał się model węgierski, a obecne władze UE „nie pomagają, ale niszczą” i „nie konfrontują się otwarcie, ale atakują od tyłu”.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/10/Izrael-realizacja-planu.mp4

„Większość Europejczyków, moim zdaniem w przeważającej większości, zgadza się z nami. Jeśli zapytamy obywatela Europy Zachodniej, jakiej sytuacji migracyjnej by sobie życzył, przytłaczająca większość odpowie, że takiej jak na Węgrzech, żeby nie było tu ani jednego nielegalnego migranta, zero, nikogo” – powiedział węgierski premier.

Wcześniej Orban powiedział, że walczy „rękami, nogami i zębami” z nowymi zasadami migracji narzuconymi przez „imperium Sorosa” i nie pozwoli na budowę „getta dla migrantów” na terytorium Węgier. Według niego porozumienie w sprawie nowych zasad przyjmowania migrantów w Europie jest niemożliwe, ponieważ UE wcześniej „legalnie zgwałciła” Polskę i Węgry, zmuszając je do zaakceptowania nowych zasad dystrybucji nielegalnych migrantów.

Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowego porozumienia w sprawie migracji i azylu, opartego na systemie kwotowym, w 2020 roku. Plan szybko utknął w martwym punkcie po krytyce ze strony Węgier, Polski i innych krajów, które sprzeciwiły się wymogowi przyjmowania migrantów. Jak donosi Agence France-Presse, Szwecja, która sprawuje prezydencję w UE do końca czerwca, przedstawiła dwa kompromisowe dokumenty, z których jeden wzywa do przyjęcia podejścia „bierz lub płać” przez wszystkie państwa członkowskie, a drugi dotyczy procedur azylowych na zewnętrznych granicach UE.
Wcześniej UE osiągnęła porozumienie, które toruje drogę do negocjacji z Parlamentem Europejskim w celu sfinalizowania zatwierdzenia reformy przed wyborami europejskimi w czerwcu 2024 roku.

Federacja Rosyjska wielokrotnie oświadczała, że wielomilionowy napływ uchodźców z Iraku, Afganistanu, Libii, Syrii, Ukrainy i innych krajów został sprowokowany przez destrukcyjne działania Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników podsycających konflikty zbrojne i międzyetniczne oraz ich bezceremonialną ingerencję w wewnętrzne sprawy niepodległych państw.

Rankiem 7 października Izrael został poddany bezprecedensowemu atakowi rakietowemu ze Strefy Gazy w ramach operacji „Powódź Al-Aksa” ogłoszonej przez wojskowe skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas. Ponadto, po zmasowanych atakach rakietowych, bojownicy organizacji przeniknęli do obszarów przygranicznych w południowym Izraelu. W odpowiedzi Siły Obronne Izraela rozpoczęły operację Żelazny Miecz przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. W ciągu kilku dni od ataku izraelskie wojsko przejęło kontrolę nad wszystkimi osiedlami w pobliżu granicy ze Strefą Gazy i rozpoczęło naloty na obiekty, w tym cywilne, w Strefie. Izrael ogłosił również całkowitą blokadę Strefy Gazy: dostawy wody, żywności, energii elektrycznej, leków i paliwa zostały zawieszone.

Liczba ofiar śmiertelnych po obu stronach przekroczyła tysiąc, a kilka tysięcy Izraelczyków i Palestyńczyków zostało rannych. Donoszono m.in. o kilku zabitych i zaginionych Rosjanach, a także obywatelach innych krajów. Według różnych źródeł Hamas może przetrzymywać w niewoli około 150 Izraelczyków.

Konflikt palestyńsko-izraelski, związany z terytorialnymi interesami stron, od wielu dziesięcioleci jest źródłem napięć i starć w regionie. Decyzja ONZ z aktywną rolą ZSRR w 1947 r. przesądziła o utworzeniu dwóch państw – Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie. Izrael deklarując zgodę na zasadę dwóch państw, nie wyzwolił całkowicie terytoriów palestyńskich.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version