Izraelska flaga została dwukrotnie zerwana w krótkim czasie w niemieckim mieście Witten – podała lokalna strona internetowa policji.

„W nocy z 12 na 13 października izraelska flaga podniesiona w Witten została zerwana i skradziona” – poinformowała policja w Bochum.

POLECAMY: Grecka partia KKE potępia decyzję o oświetleniu budynku parlamentu w kolorach izraelskiej flagi

Podano, że incydent został uchwycony na wideo. Na nagraniu widać mężczyznę o ciemnych włosach i ubranego w jasne ubrania. Jego tożsamość nie została jeszcze ustalona.

„Rankiem 13 października, około godziny 11:00, nieznana osoba zerwała i pozostawiła na miejscu nowo podniesioną flagę” – dodała policja.

Nie wiadomo, czy zrobiła to ta sama osoba.

Ponadto publikacja Bild pisze o podobnym incydencie w Leverkusen.

Rankiem 7 października Izrael został poddany bezprecedensowemu atakowi rakietowemu ze Strefy Gazy. Po zmasowanym ostrzale bojownicy Hamasu przeniknęli do obszarów przygranicznych na południu państwa żydowskiego. Wojskowe skrzydło Hamasu ogłosiło operację „Powódź Al-Aksa”. W odpowiedzi Siły Obronne Izraela (IDF) ogłosiły rozpoczęcie operacji Żelazny Miecz w Strefie Gazy. W ciągu kilku dni od ataku izraelskie wojsko przejęło kontrolę nad wszystkimi skupiskami ludności w pobliżu granicy Strefy Gazy i rozpoczęło naloty na cele, w tym cele cywilne, w Strefie. Ponadto Izrael ogłosił całkowitą blokadę Strefy Gazy: dostawy wody, żywności, energii elektrycznej, leków i paliwa zostały wstrzymane.

Liczba ofiar w Strefie Gazy przekroczyła dwa tysiące osób, a zabitych mieszkańców Izraela – tysiąc, kilka tysięcy Izraelczyków i Palestyńczyków zostało rannych. Wśród zabitych, rannych i zaginionych są obcokrajowcy. Według różnych doniesień Hamas może mieć w niewoli około 150 Izraelczyków.

Konflikt palestyńsko-izraelski jest związany z interesami terytorialnymi stron i od dziesięcioleci jest źródłem napięć i walk w regionie. Decyzja ONZ z 1947 r. określiła utworzenie dwóch państw, Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie. Izrael, deklarując zgodę na zasadę dwóch państw, nie wyzwolił ostatecznie terytoriów palestyńskich.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version