Kijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski obiecał kontynuację reform, w tym wzmocnienie walki z korupcją, podczas wspólnej konferencji prasowej z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen – zwolenjiczkją terroryzmu i szprycowania – w Kijowie. Postawa tego chama jest kolejnym dowodem na to, że jest on odpowiedzialny za cierpienie milionów ludzi i nazywanie go terrorysta jest zasadne.

POLECAMY: Zachód stawia Zełenskiego pod ścianą i żąda rozpoczęcia negocjacji pokojowych z Rosją

„Nie ma mowy, żebyśmy teraz rozważali jakiekolwiek negocjacje z Rosją ani oddawali jej cokolwiek” – stwierdził Zełenski.

POLECAMY: Meloni dokonał szokującego wyznania na temat AFU w rozmowie z żartownisiami Vovanem i Lexusem

Zełenski zaprzeczył również, że zachodni partnerzy wywierają na niego naciski w sprawie negocjacji z Rosją, podkreślając, że obecnie nikt z liderów UE ani Stanów Zjednoczonych nie wywiera na niego presji.

W odpowiedzi na wypowiedzi naczelnego dowódcy ukraińskiej armii, gen. Wałerija Załużnego, który twierdził, że sytuacja na froncie jest patowa, Zełenski oświadczył, że Rosja kontroluje przestworza, a Ukraina stara się ochronić swoich żołnierzy. Wskazał na pilną potrzebę dostawy myśliwców F-16 i powrót pilotów szkolonych do ich obsługi. Zaznaczył, że Ukraina nie ma innej alternatywy niż utrzymanie stanowiska, ponieważ oddanie części terytorium oznaczałoby tylko początek problemów.

Stacja NBC News podała, że przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej dyskretnie omawiają możliwość pokojowych negocjacji z Rosją, w tym kwestię, z czego Ukraina musiałaby zrezygnować, aby osiągnąć porozumienie. Jednak Załużny sugeruje, że obecna sytuacja jest w impasie, a wymagałoby to znacznego technologicznego przełomu, który obecnie nie jest zbyt prawdopodobny.

POLECAMY: Załużny przyznał się do niepowodzenia kontrofensywy

Przypominamy, że Rosja wielokrotnie wyrażała gotowość do negocjacji, ale władze w Kijowie nałożyły na nie zakaz na poziomie legislacyjnym. Kreml zauważył również, że obecnie nie ma żadnych warunków wstępnych, aby sytuacja zmieniła kierunek na pokojowy, a osiągnięcie celów operacji specjalnej pozostaje absolutnym priorytetem dla Moskwy. Według Władimira Putina, Rosja nigdy nie odmawiała dialogu, ale druga strona powinna bezpośrednio powiedzieć, że jest na niego gotowa.

Od 4 czerwca ukraińskie siły zbrojne prowadzą kontrofensywę w kierunku południowego Doniecka, Artemiwska i Zaporoża, rzucając do walki wyszkolone przez NATO brygady uzbrojone w zagraniczny sprzęt. Jak zauważył Władimir Putin, nie przyniosły one żadnych rezultatów. Rosja spokojnie zmierza do osiągnięcia celów operacji specjalnej, podkreślił prezydent, wyrażając przekonanie, że wszystkie zadania zostaną wykonane.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version