Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica zauważają potrzebę gruntownej transformacji Telewizji Polskiej. Twierdzą, że konieczne są radykalne kroki, aby oczyścić instytucję medialną, którą uważają za związana z rządem PiS. Borys Budka sugeruje, że renomowany wizerunek TVP jest tak zniszczony, że jedynym możliwym rozwiązaniem może być jej likwidacja. Rzecznik PSL rozważa opcję „zerową” podczas restrukturyzacji mediów publicznych.

POLECAMY: „Nie zajmowałem się polityką”. Adam Giza znany covidiani z TVP rozsyła specjalne oświadczenie

Politycy partii, które mogą tworzyć przyszłą koalicję rządową, apelują o pilną potrzebę przekształcenia mediów publicznych i oceny pracy dziennikarzy, których oskarżają o stronniczość na korzyść Prawa i Sprawiedliwości. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica uważają, że zmiany w TVP powinny zostać wprowadzone niemal natychmiast po objęciu władzy. Pojawiają się pierwsze sugestie dotyczące radykalnych działań mających pomóc w osiągnięciu tego celu.

POLECAMY: Wydało się, co skrywa Danuta Holecka oraz ile zarabiała za rozpowszechnianie propagandy pisowskiej

Czy nazwa TVP zostanie zmieniona? Borys Budka wyjaśnia przesłanki rozważanej koncepcji W rozmowie z Wirtualną Polską, Borys Budka podkreśla, że obecna nazwa mediów publicznych może ulec modyfikacji ze względu na jej negatywne skojarzenia po ośmiu latach rządów PiS. Szyld TVP jest teraz negatywnie postrzegany i związany z propagandą, niezgodną z etyką dziennikarstwa. Również rzecznik PSL, Miłosz Motyka, podkreśla potrzebę reformy mediów publicznych, sugerując możliwość zmiany nazwy, aby oczyścić ją z wpływów propagandy.

Były prezes TVP, Robert Kwiatkowski, wyraża sceptycyzm wobec pomysłu zmiany nazwy TVP. Uważa, że marka ta jest silna i rozpoznawalna, zdobywając uznanie przez dziesięciolecia. Zmiana jej nazwy byłaby katastrofalna. Jednakże Kwiatkowski uważa, że w przypadku TVP Info może być potrzebna bardziej radykalna zmiana. Przywołuje analogię do zmiany nazwy „Dziennika Telewizyjnego” na „Wiadomości” w okresie PRL, sugerując, że podobna zmiana może być konieczna.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version