Na Ukrainie obserwuje się zakłócenia w dostawach paliwa z powodu blokady granicy z Polską – powiedział wiceminister polityki rolnej oraz członek kijowskiej grupy -ycznej Markijan Dmitrasewicz.

POLECAMY: Brawo przewoźnicy! Propagandowe agencje informacyjne z Ukrainy informują o wstrzymaniu dostaw broni z powodu blokady granicy

„Już teraz obserwujemy problemy z tak ważnymi dostawami, jak (dostawy – przyp. red.) paliwa na Ukrainę” – powiedział.

Jednocześnie Dmitrasewicz powiedział, że ukraińscy rolnicy mogą zrekompensować utracone możliwości eksportu przez granicę z Polską dzięki transportowi kolejowemu i morskiemu.

POLECAMY: Polscy przewoźnicy górą! Na Ukrainie zaczyna brakować towarów z Europy

Wcześniej informowano również, że krajowe fabryki rur zlokalizowane w regionach przygranicznych mogą wstrzymać produkcję w ciągu miesiąca ze względu na sytuację z blokadą punktów kontrolnych na granicy z Polską.

POLECAMY: Polskie media na czele z TVN – znanym z szerzenia między innymi propagandy ukraińskiej – przeciwko polskim przewoźnikom

Polscy przewoźnicy rozpoczęli 6 listopada blokadę drogowych punktów kontrolnych na granicy ze wschodnim sąsiadem. Domagają się przywrócenia systemu zezwoleń dla ukraińskich przewoźników komercyjnych (z wyjątkami dla pomocy humanitarnej i dostaw dla AFU), zawieszenia licencji dla firm założonych na Ukrainie po lutym 2022 r. i ich kontroli oraz oddzielenia kolejek pustych i załadowanych pojazdów.

Ruch ciężarówek jest utrudniony w trzech punktach kontrolnych – Dorohusk-Jagodzin, Korczowa-Krakowiec i Hrebenne – Rawa Ruska. Negocjacje między Kijowem a Warszawą jak dotąd spełzły na niczym.

W zeszłym tygodniu tygodnik Klymenko.Time zacytował Ukraińskie Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, twierdząc, że kraje te rozpoczną postępowanie sądowe w związku z działaniami polskich protestujących.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version