W roku 2023 Państwowa Komisja ds. Pedofilii wydała ponad 90 tysięcy złotych na koszty związane z transportem jej członków. Środki te przeznaczane były na zakup biletów lotniczych, kolejowych, a także opłacanie przejazdów prywatnymi samochodami i taksówkami. Informacje te zostały ujawnione przez Radio Zet.

POLECAMY: Rząd będzie wiedział co, gdzie i za ile kupujesz?! Ogłoszono rządową aplikację do e-paragonów

Z tegoż budżetu, 72 794 złotych zostało przeznaczone na podróże samolotami, pociągami, taksówkami i prywatnymi samochodami członków komisji. Dodatkowe koszty związane z wyjazdami dwoma służbowymi samochodami wyniosły 20 134,48 złotych. Suma wszystkich wydatków wyniosła zatem 92 928,48 złotych. Komisja składa się z pięciu członków.

POLECAMY: Sasin w ogniu krytyki. Funkcjonariusz SOP prywatnym tragarzem upadłego „ministra”

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy Radio Zet, najwięcej na podróże wydała Barbara Chrobak, aż blisko 34 tysiące złotych, z czego 21 tysięcy złotych to koszty biletów na pociągi i samoloty. Dodatkowe 11 tysięcy złotych przeznaczyła na podróże taksówkami. Najmniej środków na podróże przeznaczył były przewodniczący komisji, Błażej Kmieciak, sumując jedynie 1 900 złotych. Pięciu członków komisji miało wydać łącznie 38 tysięcy złotych na podróże pociągami i samolotami, oraz 27 tysięcy złotych na taksówki.

Obecnie prace komisji ds. pedofilii zostały utrudnione po rezygnacji z funkcji przewodniczącego prof. Błażeja Kmieciaka. Obowiązki te przejęła wiceprzewodnicząca Justyna Kotowska, jednak nie posiada ona kompetencji do zwoływania posiedzeń. Sejm podjął próby uzupełnienia składu komisji, lecz żaden kandydat nie zdobył większości poparcia posłów. Wybór przewodniczącego komisji leży obecnie w gestii Sejmu.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii została powołana głównie w odpowiedzi na film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który ujawnił przypadki pedofilii wśród polskich księży. Od listopada 2020 roku, kiedy komisja zaczęła przyjmować zgłoszenia dotyczące przestępstw na tle seksualnym wobec małoletnich, do sierpnia 2022 roku prowadziła 513 spraw. W 233 przypadkach złożono zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version