Rewolucja w mediach publicznych jest obecnie w pełnym toku. Sytuacja nabrała na intensywności, gdy do siedziby TVP wkroczyła policja, wcześniej próbując dostania się tam mężczyźni w charakterystycznych skórzanych kurtkach oraz nowy przewodniczący rady nadzorczej, Piotr Zemło.

POLECAMY: Tak wyglądały ostatnie chwile przed wyłączeniem reżimowej TVP Info

Piotr Zemło, mianowany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej z nominacji ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, pojawił się w budynku TVP, otoczony przez mężczyzn w imponujących, czarnych skórzanych kurkach, zwanych potocznie „karkami”.

POLECAMY: Wielkie zmiany w reżimowych mediach. Na pierwszy ogień propagandowe TVP

Wkrótce potem w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widoczne jest, jak do budynku TVP wchodzi grupa funkcjonariuszy policji. Sytuacja ta wywołała znaczne zainteresowanie i spekulacje na temat dalszego rozwoju wydarzeń w mediach publicznych.

Rewolucja w sektorze mediów publicznych

We wtorek wieczorem Sejm przyjął uchwałę dotyczącą przywrócenia ładu prawnego, bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. W głosowaniu nie uczestniczyło ponad 100 posłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy udali się pod siedzibę TVP.

W nocy w siedzibie TVP przy ul. Woronicza dyżurowali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, były przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, a także posłowie Przemysław Czarnek, Radosław Fogiel, Zbigniew Kuźmiuk i Michał Woś.

Przed godziną 6 rano prezes TVP Mateusz Matyszkowicz opuścił siedzibę, zastępując go inni politycy. Następnie pierwsza grupa dyżurujących opuściła budynek, a na ich miejsce pojawiła się kolejna ekipa polityków.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version