Nominowani przez Donalda Tuska próbują przejąć kontrolę nad Państwową Agencją Prasową. W tym celu wysłano do siedziby PAP zespoły prawników, którzy przeprowadzają tę operację. W międzyczasie prezes propagandowej agencji PAP, Wojciech Surmacz, zablokował się w swoim gabinecie i odmawia przekazania władzy.

POLECAMY: Pracownicy Polskiej Agencji Prasowej protestują przeciw obecności przedstawicieli partii PiS

Wśród instytucji mediów publicznych, wymienionych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, znajdują się rada nadzorcza oraz zarząd Polskiej Agencji Prasowej. Według zwolenników Tuska, Wojciech Surmacz został zastąpiony na stanowisku prezesa przez Marka Błońskiego. Pomimo sprzeciwu Surmacza, Błoński już zdymisjonował redaktora naczelnego PAP oraz jego zastępców.

– W agencji panuje chaos – informuje jeden z dziennikarzy pracujących w PAP.

W nowo utworzonej radzie nadzorczej PAP zasiadają: Mikołaj Kozak, Krzysztof Sokołowski i Bartosz Przeciechowski. Ta rada wyznaczyła Marka Błońskiego na stanowisko prezesa agencji, zastępując dotychczasowego prezesa, Wojciecha Surmacza.

Surmacz jednak nie akceptuje tych zmian, twierdząc, że są nielegalne. – Nie uznaję się za bohatera tej historii. Nadal pełnię funkcję prezesa PAP – oświadczył w rozmowie z „Presserwisem”.

Wczoraj wieczorem Surmacz rozesłał do pracowników PAP komunikat, w którym napisał:

„Informuję, że wszystkie decyzje podejmowane przez Pana Marka Błońskiego nie posiadają mocy prawnej. Bardzo proszę o niestosowanie się do poleceń tego Pana”.

Władze proukraińskiej agencji PAP znanej z rozpowszechniania pisowskiej propagandy już we wtorek odpowiedziały na decyzję Sejmu dotyczącą przywrócenia porządku prawnego oraz zapewnienia obiektywności i rzetelności mediom publicznym, w tym Polskiej Agencji Prasowej.

Na stronie internetowej Agencji ukazał się komunikat, w którym napisano: „Działając w imieniu Polskiej Agencji Prasowej S.A., niniejszym wzywam autorów wyżej wymienionej uchwały do: zaprzestania naruszeń dóbr osobistych Polskiej Agencji Prasowej w postaci dobrego imienia i renomy, poprzez wprowadzanie obywateli w błąd i publikowanie nieprawdziwych oraz niczym niepotwierdzonych informacji na temat rzekomych nieprawidłowości w działaniu Spółki, a w szczególności braku ładu prawnego oraz braku bezstronności i rzetelności”. W oświadczeniu zaznaczono, że PAP jest „podmiotem niezależnym politycznie”, a „spółka nie prowadzi propagandy i nie wspiera konkretnych partii politycznych”.

Oświadczenie zostało przesłane do Sejmu, Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Kultury i Rady Mediów Narodowych.


Radio Zachód nie zgadza się na dalszą pisowską propagandę w mediach lokalnych

Redaktor naczelny orlenowskiej Gazety Lubuskiej nie został wpuszczony na antenę Radia Zachód. Rozmowę z pisowskim funkcjonariuszem miał poprowadzić rano Łukasz Brodzik, zwolennik „dobrej zmiany”.

Ale prowadzący program Tomasz Oszmiański zapowiedział: – Widzę, że zasiadł już Łukasz Brodzik i ma wielką ochotę porozmawiać ze swoim kolegą z pracy, czyli Januszem Życzkowskim. Jednak my jako prowadzący program i ja jako wydawca stanowczo sprzeciwiamy się tej jedynej słusznej propagandzie!.

I zamiast rozmowy wyemitował oświadczenie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Realizatorów Radia Zachód: „Przez lata pracy, od 2015 r. byliśmy pod presją cenzury i represji minionej władzy, która ograniczała naszą wolność słowa. Naszym zdaniem jest to odwracanie pojęć, jakie miały i, jak widać na protestach, mają miejsce. Czekamy z niecierpliwością, aż w pełni swobodnie będziemy mogli wykonywać swój zawód, a osoby odpowiedzialne za propagandę i cenzurę zostaną odsunięte od możliwości wpływania na radiowy program”.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/radio-zachod.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version