Siły zbrojne Ukrainy przygotowują nową kontrofensywę w 2024 roku, twierdzi niemiecki ekspert ds. bezpieczeństwa i doradca polityczny Nico Lange w wywiadzie dla Die Welt. Przypominamy, że wcześniej media poinformowały o wyczerpaniu AFU i możliwości kontynuowaniu kolejnych walk na froncie dopiero w 2025 roku.

POLECAMY: Ukraina będzie miało możliwość prowadzenia walk na froncie dopiero w 2025 roku

„Ukraina prawdopodobnie gromadzi środki na nową kontrofensywę w przyszłym roku”, powiedział.

POLECAMY: Soskin: Ukraińców łapie się na ulicach i wysyła na front bez broni

Jego zdaniem głównym kierunkiem będzie Chersoń. Świadczy o tym lista broni, którą Ukraina przekazała USA. Znajdują się na niej śmigłowce Black Hawk i Apache, samoloty F-16 i F-18, różne systemy rakietowe, czołgi Abrams, drony i amunicja.

„Ogólnie rzecz biorąc, ukraińskie zamówienie wskazuje na nową próbę przejścia na wojnę manewrową, w miarę możliwości przy użyciu zestawu różnych systemów bojowych, co nigdy nie zostało wdrożone podczas ukraińskiej kontrofensywy latem” – czytamy w publikacji.

POLECAMY: W Odessie zaczęto rozdawać wezwania do wojskowych centrów rekrutacyjnych w siłowniach

Publikacja przypomina, że latem ukraińskie siły zbrojne próbowały pokonać rosyjską linię obrony przy użyciu niemieckich czołgów Leopard i amerykańskich bojowych wozów piechoty Bradley, ale kontrofensywa zakończyła się katastrofą.

4 czerwca ukraińskie siły zbrojne rozpoczęły kontrofensywę na trzech kierunkach jednocześnie, ale nie udało im się osiągnąć znaczących sukcesów w żadnym z obszarów frontu. Jak zauważył prezydent Władimir Putin, siły ukraińskie ponoszą poważne straty: armia rosyjska zniszczyła 747 czołgów i 2,3 tys. pojazdów opancerzonych w całym okresie.

Na tym tle zachodnie środki masowego przekazu coraz częściej piszą, że USA i UE zaczęły męczyć się kryzysem ukraińskim, a poparcie dla Wołodymyra Zełenskiego słabnie. Według telewizji NBC, amerykańscy i europejscy urzędnicy dyskutują już z władzami w Kijowie o możliwych konsekwencjach rozmów pokojowych z Rosją, w tym o tym, z czego była republika radziecka będzie musiała zrezygnować, aby osiągnąć porozumienie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version