Lekarka, która naruszyła nietykalność posła Grzegorza Brauna podczas jego „interwencji gaśnicowej”, została nagrodzona Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego.

POLECAMY: Wcześniej Hołownia i Tusk obiecali zdjęcie krzyży w miejscach publicznych. Teraz krytykują posła Brauna za zgaszenie żydowskich świec chanukowych w Sejmie

W uznaniu za odwagę Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk, która bohatersko broniła godności religii i tradycji żydowskiej przed atakiem posła Grzegorza Brauna, Towarzystwo Jana Karskiego ogłosiło decyzję o przyznaniu jej Medalu 75-lecia Misji Jana Karskiego” – podana do publicznej wiadomości w piątek, 22 grudnia 2023 r.

W dniu 12 grudnia poseł Grzegorz Braun z Konfederacji, używając gaśnicy proszkowej, zdecydował się ugasić zapalone w Sejmie RP żydowskie świeczki chanukowe w sposób, który wywołał wiele kontrowersji.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/Braun-Ch-2.mp4

– Było zapalenie świec chanukowych, jak od wielu lat w Sejmie co roku i nagle poseł Grzegorz Braun wystartował z gaśnicą proszkową do chanukii, ja stanęłam mu na drodze, on na mnie tę gaśnicę proszkową skierował, na twarz – skarżyła się dziennikarzom tuż po zajściu lekarka.

– Skierował tę gaśnicę na moją twarz – podkreślała w dalszej części wypowiedzi.

– Proszę Pani, ja widziałem na miejscu, to nie było na pani twarz, tylko chodziło o świece. Pani zasłoniła… – mówił jeden z dziennikarzy.

– Zasłoniłam sobą swój symbol religijny i mam do tego prawo to jest mój symbol – informowała Żydówka Magdalena Gudzińska-Adamczyk.

Przypominamy, że wbrew jej twierdzeniu o rzekomym napadzie i naruszeniu jej nietykalności cielesnej przez posła Brauna, jaka jest rozpowszechniana przez media sytuacja, wyglądała zupełnie inaczej. Z poniższego nagrania wyraźnie widać, że to właśnie Żydówka naruszyła nietykalność posła Brauna.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/klamstwa-lekarki-Braun-chanuka.mp4

„Poruszeni bohaterską postawą Pani Doktor Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk, która w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, płacąc utratą zdrowia, podjęła heroiczną obronę godności religii i tradycji żydowskiej przed bandyckim atakiem posła RP Grzegorza Brauna postanawiamy uhonorować ją Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego” – grzmiało Towarzystwo Jana Karskiego w przesłanym doPAP komunikacie.

„Tak jak Jan Karski przeciwstawiał się hitlerowskiej anihilacji Żydów z przestrzeni życiowej Polski, tak Magdalena Gudzińska-Adamczyk powiedziała NIE próbie wyrzucenia żydowskiego Święta Chanuki wyznawanego także przez obywateli Polski wyznania judaistycznego z Parlamentu RP, który jest także ich Parlamentem” – podkreślono.

POLECAMY: Żydowska Chanuka ponownie w Sejmie. Udział w cyrklu dla gojów weźmie również Duda

„Gest Pani Doktor przypomina nam także godnościową postawę bojowników Getta Warszawskiego. Chylimy czoła w głębokim przeświadczeniu, że faszyzm i antysemityzm w Polsce nie przejdzie” – dodano.

Gudzińska-Adamczyk powiedziała, że to dla niej „ogromny zaszczyt”. – Tylko czuję, że nie zasłużyłam na ten medal. Nic takiego niesamowitego nie zrobiłam, po prostu broniłam symbolu mojej religii, co jest obowiązkiem każdego Żyda – wyjaśniła. Jej wypowiedź została również zacytowana w oświadczeniu przesłanym do PAP przez Towarzystwo.

– Uważam, że to był mój obywatelski i religijny obowiązek. Obywatelski też, ponieważ ktoś musiał pokazać skrajnej prawicy, że nie ma w społeczeństwie zgody na takie ataki i nie ma w nas strachu! A ponieważ nie było to nic poza spełnieniem obowiązku, to mam poczucie, że nie dorównuję osobom uhonorowanym tym medalem – oceniła, cytowana w komunikacie. Podziękowała też za „tak ogromne docenienie”.

Towarzystwo Jana Karskiego ogłosiło zamiar zwrócenia się do marszałka Sejmu w celu zorganizowania ceremonii wręczenia medalu w miejscu, gdzie Gudzińska-Adamczyk „bohatersko stawiła czoła atakowi na bliskie jej wartości oraz konstytucyjną wolność religijną Rzeczypospolitej Polskiej”.

Podkreślono, że istotnym znaczeniem jest fakt, iż Magdalena Gudzińska-Adamczyk specjalizuje się w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych. To może w pewien sposób wyjaśniać, dlaczego z łatwością podjęła walkę z „dżumą nienawiści”, której nośnikiem okazał się Grzegorz Braun.

Medal 75-lecia Misji Jana Karskiego, zaprojektowany przez artystę Janusza Kapustę z Nowego Jorku i wykonany przez medaliera Wiesława Kuleja, będzie emitowany w trzydziestu egzemplarzach. W gronie uhonorowanych znajdują się między innymi papież Franciszek, kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, duchowny katolicki ks. Ibrahim Al Sabbagh z Aleppo, historyk z Instytutu Hoovera dr Maciej Siekierski, prof. Krzysztof Simon, dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi Andrzej Poczobut, oraz pośmiertnie gen. Zdzisław Julian Starostecki, konstruktor rakiety „Patriot”.

Warto przypomnieć, że Chanuka to skrajnie nacjonalistyczne święto upamiętniające 'odzyskanie świątyni’ w Jerozolimie przez Żydów z rąk Greków. Takie odzyskanie w ówczesnych realiach wiązało się z rzezią, która miała miejsce w Jerozolimie w r. 166 przed Chrystusem. Nie do końca rozumiem, dlaczego niby mamy to świętować

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

  1. Warto wiedzieć on

    Żydzi nie są gorsza kategoria obywateli. Skoro symbol chrześcijan wisi na sali plenarnej sejmu to symbole Żydów i muzułmanów też powinny. Albo wreszcie zrozumiecie, że w życiu państwa nie ma miejsca na żadną religię. Polecam lekturę Voltaira i osiągnięcia oświecenia.😁

Napisz Komentarz

Exit mobile version