Lekarka, która naruszyła nietykalność posła Grzegorza Brauna podczas jego „interwencji gaśnicowej”, została nagrodzona Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego.

POLECAMY: Wcześniej Hołownia i Tusk obiecali zdjęcie krzyży w miejscach publicznych. Teraz krytykują posła Brauna za zgaszenie żydowskich świec chanukowych w Sejmie

W uznaniu za odwagę Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk, która bohatersko broniła godności religii i tradycji żydowskiej przed atakiem posła Grzegorza Brauna, Towarzystwo Jana Karskiego ogłosiło decyzję o przyznaniu jej Medalu 75-lecia Misji Jana Karskiego” – podana do publicznej wiadomości w piątek, 22 grudnia 2023 r.

W dniu 12 grudnia poseł Grzegorz Braun z Konfederacji, używając gaśnicy proszkowej, zdecydował się ugasić zapalone w Sejmie RP żydowskie świeczki chanukowe w sposób, który wywołał wiele kontrowersji.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/Braun-Ch-2.mp4

– Było zapalenie świec chanukowych, jak od wielu lat w Sejmie co roku i nagle poseł Grzegorz Braun wystartował z gaśnicą proszkową do chanukii, ja stanęłam mu na drodze, on na mnie tę gaśnicę proszkową skierował, na twarz – skarżyła się dziennikarzom tuż po zajściu lekarka.

– Skierował tę gaśnicę na moją twarz – podkreślała w dalszej części wypowiedzi.

– Proszę Pani, ja widziałem na miejscu, to nie było na pani twarz, tylko chodziło o świece. Pani zasłoniła… – mówił jeden z dziennikarzy.

– Zasłoniłam sobą swój symbol religijny i mam do tego prawo to jest mój symbol – informowała Żydówka Magdalena Gudzińska-Adamczyk.

Przypominamy, że wbrew jej twierdzeniu o rzekomym napadzie i naruszeniu jej nietykalności cielesnej przez posła Brauna, jaka jest rozpowszechniana przez media sytuacja, wyglądała zupełnie inaczej. Z poniższego nagrania wyraźnie widać, że to właśnie Żydówka naruszyła nietykalność posła Brauna.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/klamstwa-lekarki-Braun-chanuka.mp4

„Poruszeni bohaterską postawą Pani Doktor Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk, która w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, płacąc utratą zdrowia, podjęła heroiczną obronę godności religii i tradycji żydowskiej przed bandyckim atakiem posła RP Grzegorza Brauna postanawiamy uhonorować ją Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego” – grzmiało Towarzystwo Jana Karskiego w przesłanym doPAP komunikacie.

„Tak jak Jan Karski przeciwstawiał się hitlerowskiej anihilacji Żydów z przestrzeni życiowej Polski, tak Magdalena Gudzińska-Adamczyk powiedziała NIE próbie wyrzucenia żydowskiego Święta Chanuki wyznawanego także przez obywateli Polski wyznania judaistycznego z Parlamentu RP, który jest także ich Parlamentem” – podkreślono.

POLECAMY: Żydowska Chanuka ponownie w Sejmie. Udział w cyrklu dla gojów weźmie również Duda

„Gest Pani Doktor przypomina nam także godnościową postawę bojowników Getta Warszawskiego. Chylimy czoła w głębokim przeświadczeniu, że faszyzm i antysemityzm w Polsce nie przejdzie” – dodano.

Gudzińska-Adamczyk powiedziała, że to dla niej „ogromny zaszczyt”. – Tylko czuję, że nie zasłużyłam na ten medal. Nic takiego niesamowitego nie zrobiłam, po prostu broniłam symbolu mojej religii, co jest obowiązkiem każdego Żyda – wyjaśniła. Jej wypowiedź została również zacytowana w oświadczeniu przesłanym do PAP przez Towarzystwo.

– Uważam, że to był mój obywatelski i religijny obowiązek. Obywatelski też, ponieważ ktoś musiał pokazać skrajnej prawicy, że nie ma w społeczeństwie zgody na takie ataki i nie ma w nas strachu! A ponieważ nie było to nic poza spełnieniem obowiązku, to mam poczucie, że nie dorównuję osobom uhonorowanym tym medalem – oceniła, cytowana w komunikacie. Podziękowała też za „tak ogromne docenienie”.

Towarzystwo Jana Karskiego ogłosiło zamiar zwrócenia się do marszałka Sejmu w celu zorganizowania ceremonii wręczenia medalu w miejscu, gdzie Gudzińska-Adamczyk „bohatersko stawiła czoła atakowi na bliskie jej wartości oraz konstytucyjną wolność religijną Rzeczypospolitej Polskiej”.

Podkreślono, że istotnym znaczeniem jest fakt, iż Magdalena Gudzińska-Adamczyk specjalizuje się w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych. To może w pewien sposób wyjaśniać, dlaczego z łatwością podjęła walkę z „dżumą nienawiści”, której nośnikiem okazał się Grzegorz Braun.

Medal 75-lecia Misji Jana Karskiego, zaprojektowany przez artystę Janusza Kapustę z Nowego Jorku i wykonany przez medaliera Wiesława Kuleja, będzie emitowany w trzydziestu egzemplarzach. W gronie uhonorowanych znajdują się między innymi papież Franciszek, kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, duchowny katolicki ks. Ibrahim Al Sabbagh z Aleppo, historyk z Instytutu Hoovera dr Maciej Siekierski, prof. Krzysztof Simon, dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi Andrzej Poczobut, oraz pośmiertnie gen. Zdzisław Julian Starostecki, konstruktor rakiety „Patriot”.

Warto przypomnieć, że Chanuka to skrajnie nacjonalistyczne święto upamiętniające 'odzyskanie świątyni’ w Jerozolimie przez Żydów z rąk Greków. Takie odzyskanie w ówczesnych realiach wiązało się z rzezią, która miała miejsce w Jerozolimie w r. 166 przed Chrystusem. Nie do końca rozumiem, dlaczego niby mamy to świętować

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

  1. Warto wiedzieć on

    Żydzi nie są gorsza kategoria obywateli. Skoro symbol chrześcijan wisi na sali plenarnej sejmu to symbole Żydów i muzułmanów też powinny. Albo wreszcie zrozumiecie, że w życiu państwa nie ma miejsca na żadną religię. Polecam lekturę Voltaira i osiągnięcia oświecenia.😁

Napisz Komentarz

Exit mobile version