Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar odbył spotkanie z Małgorzatą Dziewońską w kontekście jej decyzji o opuszczeniu prokuratury oraz oskarżenia byłych pracodawców o stosowanie mobbingu. Minister zobowiązał się do podejmowania kolejnych kroków w tej sprawie.

POLECAMY: Bodnar chce dyscyplinarek w SN za chaos w sprawie duetu Kamiński&Wasik wywołanego przez „pokemonów” z nielegalnej Izby

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez stronę Ministerstwa Sprawiedliwości, Adam Bodnar postanowił spotkać się z Małgorzatą Dziewońską po opublikowaniu artykułu o tytule „Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, w którym opisano sytuację adwokatki.

W trakcie pełnienia funkcji rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Dziewońska została przypisana do śledztwa dotyczącego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które zostało złożone przez pełnomocnika spółki R4S. Według relacji Onetu, podczas prowadzenia czynności śledczej, adwokat odmówiła podejmowania działań mających na celu inwigilację dziennikarza, takie jak uzyskanie jego billingów. Według Dziewońskiej, takie działanie miało na celu ustalenie informatorów w innej sprawie poruszanej przez portal, dotyczącej zakupu luksusowych mebli do prokuratury bez przetargu.

Problemy Dziewońskiej narastały w związku z licznymi postępowaniami służbowymi i wyjaśniającymi, które przeszła po zrezygnowaniu z funkcji rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, związanej z powyższym postępowaniem dotyczącym spółki R4S. Mobbing miał miejsce także podczas delegacji do jednostki wyższego szczebla oraz podczas ponownego pełnienia służby w jednostce macierzystej – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Problemy Dziewońskiej nie zakończyły się jednak na tym. Po podjęciu decyzji o opuszczeniu zawodu i staraniu się o wpisanie na listę Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, pracodawca przygotował „nierzetelną opinię” na temat jej osoby. Z uwagi na nękanie postępowaniami służbowymi, fałszywą opinię oraz narastające problemy zdrowotne wynikające z sytuacji zawodowej, Dziewońska zdecydowała się podjąć kroki prawne i skierować sprawę do sądu z oskarżeniem o mobbing.

Nie tylko Dziewońska

Dziewońska w rozmowie z Adamem Bodnarem doniosła również o innych sytuacjach nieprawidłowości w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Opisała przypadki pracowników, którzy rzekomo byli poddawani „nierównemu traktowaniu czy różnego rodzaju szykanom”. Dziewońska przytoczyła także przykłady osób, które zdecydowały się opuścić zawód z powodu niestosownego traktowania. Serwis rządowy wspomniał o sytuacjach, gdzie sprawy wrażliwe były instrumentalnie traktowane, a prowadzący, realizując czynności procesowe, kierowali się zasadą niezależności.

Po wysłuchaniu relacji Dziewońskiej, Adam Bodnar wyraził zainteresowanie zgłoszonymi przez nią sprawami. Zobowiązał się podjąć dalsze działania, kiedy uzyska szczegółowe informacje na ten temat i zapozna się z sytuacją prokuratorów w okręgu Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version