Nielegalny Trybunał Konstytucyjny (TK) podjął sprawę potencjalnego postawienia prezesa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu.

Zdaniem pisowskiego TK okupowanego przez nielegalną prezes i nielegalnych sędziów dublerów przepisy ustawy o Trybunale Stanu, umożliwiające postawienie prezesa Narodowego Banku Polskiego przed Trybunałem Stanu, zostały uznane za niezgodne z konstytucją.

POLECAMY: SN: Wyroki wydane przez TK w składach, których byli „dublerzy” są nieważne

W składzie orzekającym znaleźli się: nielegalna prezes Julia Przyłębska, Krystyna Pawłowicz (zdemoralizowana prawnie upolityczniona „sędzia” sprawozdawca działająca z naruszeniem art. 178 ust 3 Konstytucji RP), Bartłomiej Sochański, Bogdan Święczkowski oraz Rafał Wojciechowski.

Sędziowie podkreślili, że prezes NBP ma prawnie zagwarantowaną niezależność od obecnej większości rządzącej.

POLECAMY: PiS zamierza chronić Glapińskiego przed Trybunałem Stanu przy pomocy okupowanego przez Przyłębska TK

Z uwagi na kontrowersje dotyczące składu Trybunału Konstytucyjnego, trudno przewidzieć, czy obecna większość rządząca będzie brała pod uwagę to orzeczenie.

Od pewnego czasu w Polsce trwa chaos prawny, który utrudnia normalne funkcjonowanie państwa. Zarówno opozycja związana z partią PiS, jak i obecna większość rządząca, posiadają swoje instytucje, które wydają orzeczenia zgodne z ich stanowiskiem.

Skutkiem tego jest sytuacja, w której brak jest ustalonego porządku prawnego w Polsce. Z perspektywy obywatela stanowi to poważne zagrożenie, gdyż nie jest jasne, do którego prawa obecnie należy się stosować.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version