Zdemoralizowany prawnie Andrzej Duda miał dzisiaj powołać członków rządu Donalda Tuska do składu Rady Dialogu Społecznego. Pierwotnie ustalono termin spotkania, a zaproszeni wyrazili swoją zgodę. Jednak w ostatniej chwili uroczystość została odwołana, gdyż ministrowie zdecydowali się wycofać ze swojego udziału.

POLECAMY: „Porażka Dudy”. Światowe media piszą o żenującym i politycznym ułaskawieniu Kamińskiego i Wąsika

Kancelaria Prezydenta mieszcząca się w Pałacu Prezydenckim, w którym Duda ukrywał pisowskich przestępców przed wymiarem sprawiedliwości, w oficjalnym oświadczeniu, poinformowała, że ministrowie w ostatniej chwili zrezygnowali z uczestnictwa w wydarzeniu, którego termin był już uzgodniony. Dotyczy to dziesięciu ministrów, którzy wcześniej potwierdzili swoją obecność.

POLECAMY: Prof. Strzembosz były przewodniczący Trybunały Stanu: Duda z pewnością 13 razy naruszył Konstytucję

„W związku z tym dzisiejsza uroczystość się nie odbędzie” – czytamy w komunikacie. „Rada Dialogu Społecznego to forum trójstronnej współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców oraz rządu w ważnych sprawach dotyczących w szczególności poziomu życia Polaków, rynku pracy, rozwoju gospodarczego” – czytamy w oświadczeniu. „Z apelem o pilne powołanie przedstawicieli rządu w Radzie zwróciło się do prezydenta, jako patrona dialogu społecznego, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych” – dodano.

Kancelaria prezydenta przekazała, że uroczystość taka to wieloletnia tradycja i podkreślenie, że dialog społeczny jest jednym z fundamentalnych osiągnięć Polski po 1989 r. Szkoda, że tej wieloletniej tradycji Duda nie zastosował przy procesie ułaskawienia pisowskich kryminalistów. Przypominamy, że zgodnie z tradycją Prezydent nigdy nie stosował prawa łaski w przypadku negatywnej opinii Prokuratora Generalnego. Jednak w przypadku Wąsika i Kamińskiego tradycja ta została zapomniana.

„O to, by mógł być prowadzony, walczył wielki ruch Solidarności. Prezydent Andrzej Duda, co wielokrotnie podkreślał, jest zawsze gotowy do współpracy w najważniejszych dla Polaków sprawach. Liczy, że uroczystość odbędzie się w najbliższym możliwym terminie. Jednocześnie Prezydent ma nadzieję, że to działanie rządu, nie jest próbą celowego zniszczenia prawnej instytucji dialogu społecznego, jak miało to miejsce w przypadku Komisji Trójstronnej w okresie poprzednich rządów Premiera Donalda Tuska” – czytamy.

Moglibyśmy z pewnością zauważyć, nawiązując do opisanych w oświadczeniu kancelarii prezydenta wydarzeń z 1989 roku, że charakteryzują się one pewnym „przełomem”, a jego „fundamentalne osiągnięcia” odzwierciedlają naturę tego momentu. Podobnie, jeśli chodzi o „dialog”, to jego efekty również odzwierciedlają istotę tego procesu.

„Wojna” trwa ciekawe kiedy Sejm zdecyduje się Dudę postawić przed Trybunał Stanu za nagminne łamanie Konstytucji RP.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version