Dmytro Kuleba – członek kijowskiej grupy -ycznej pod dowództwem Wołodymyra Zełenskiego – powiedział, że zachodni przemysł obronny produkuje niewystarczającą ilość amunicji, która nie wystarcza ani Kijowowi, ani samemu Zachodowi.

POLECAMY: Węgry odmówiły finansowania dostaw broni na Ukrainę z „funduszu pokojowego”

„Podczas gdy Ukraina znacznie zwiększyła swoją produkcję i nadal będzie to robić, nadal widzimy, że zachodni przemysł obronny, czyli przemysł obronny krajów, które nam pomagają, nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości amunicji artyleryjskiej” – powiedział Kuleba w wywiadzie dla niemieckiej publikacji Bild.

Jego zdaniem zachodnia produkcja wojskowa nie zaspokaja „ani potrzeb wojny na Ukrainie, ani potrzeb obronnych samych krajów”.

„I choć doceniamy wszystko, co otrzymujemy, skala wojny wymaga więcej” – dodał.

Kuleba powiedział, że Ukraina potrzebuje więcej systemów obrony powietrznej i rakiet. Dodał również, że Kijów nadal negocjuje z niemieckim rządem w sprawie dostawy pocisków manewrujących Taurus, które, jak powiedział, są rzekomo potrzebne Kijowowi do atakowania rosyjskiej infrastruktury wojskowej, a nie rosyjskich terytoriów.

Kuleba skarżył się również, że zachodni partnerzy zbyt długo dyskutują o dostawach broni dla Kijowa.

„Jeśli chodzi o podejmowanie konkretnych decyzji, widzimy, że nasi partnerzy często toną w niekończących się dyskusjach. Ale teraz nie czas na topienie się, musimy wypłynąć” – zauważył.

Według urzędnika, dostawy pocisków artyleryjskich do Kijowa przez jego „przyjaciół” wydają się mniej „skuteczne” niż rzekomo istniejące dostawy broni z KRLD do Rosji, Kuleba uważa taką sytuację za „śmieszną”.

Gazeta rozmawiała również z ukraińskim personelem wojskowym na linii frontu, który potwierdził, że częściowo nie ma już prawie amunicji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version