Dzisiaj Polska znalazła się na obszarze wpływu niżu atmosferycznego o nazwie Margrit, poruszającego się od strony Skandynawii. Ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia, zarówno żółte, jak i pomarańczowe, zostały wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy prognozują różne formy opadów w różnych regionach kraju, a wiatr osiągnie największą siłę na północy Polski.

Pomarańczowe Alert dla Wybranych Powiatów

Ostrzeżenia drugiego stopnia, czyli pomarańczowe, zostały ogłoszone dla powiatów województwa pomorskiego (słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego) oraz powiatu sławieńskiego w zachodniopomorskim. Prędkość wiatru ma osiągnąć średnią wartość do 50 km/h, z porywami do 90 km/h. Alert będzie obowiązywać do godziny 22 w czwartek.

Żółte Alerty na Pomorzu i Pomniejsze Ostrzeżenia

Dla innych obszarów, obejmujących m.in. Świnoujście, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, czy Koszalin, wydano żółte alert. Prędkość wiatru w tych miejscach przewidywana jest do 45 km/h, z porywami do 85 km/h. Żółte alerty również obowiązują do godziny 22 w czwartek.

Prognoza Pogody na Czwartek

Czwartek przyniesie duże zachmurzenie i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Agnieszka Prasek, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz IMGW, prognozuje temperatury od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 6 stopni na południu. W Tatrach spodziewane jest do 7 cm śniegu. Ciśnienie atmosferyczne w Warszawie wyniesie 1001 hPa.

Noc z Czwartku na Piątek

Noc z czwartku na piątek przyniesie nadal duże zachmurzenie, zwłaszcza na zachodzie kraju. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu utrzymają się, a minimalne temperatury wyniosą od minus 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 3 stopni na Wybrzeżu. Przejaśnień należy się spodziewać głównie na zachodzie kraju.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version